01.04.2020/08:22

Edeka i Kaufland chcą przejąć 141 sklepów Real

SCP Retail Investments znalazł już nowych właścicieli dla około połowy oddziałów.

O sprawie pisze portal zeit.de. Odpowiednie umowy zostały już podpisane, potwierdził to SCP Retail Investments, właściciel sieci. Portal donosi, że 88 sklepów trafi pod skrzydła Kauflandu, natomiast 53 do Edeki.

Przejęci zostaną także pracownicy. - Pozwoli to stworzyć przejrzystość i pewność zachowania miejsc pracy w połowie sklepów Real - powiedział Patrick Kaudewitz, prezes zarządu SCP Retail Investments.

Poprzedni właściciel Reala, czyli Grupa Metro oraz SCP Group podpisali w lutym umowę zakupu dla 276 supermarketów Real. Teraz nowy inwestor chce je sprzedać dalej. Jak podaje zeit de, jedynie 50 sklepów Real ma kontynuować swoją działalność pod dotychczasowym szyldem

Pierwsze sklepy mają zostać przejęte przez Kaufland i Edekę w 4 kwartale tego roku. Cały proces ma zająć ok. 18 miesięcy. W przypadku innych rynków, na których działa sieć Real decyzje jeszcze nie zapadły. Nie została wykluczona sprzedaż, ani zamknięcie oddziałów w poszczególnych krajach.

Metro ogłosiło sprzedaż sieci SCP w połowie lutego. To efekt zapowiedzi z 2018 roku, w której Metro zadeklarowało chęć sprzedaży przynoszącej straty sieci i chęć skupienia się na rozwoju współpracy dystrybucyjnej z restauracjami i małymi detalistami.

Sprzedaż musi jeszcze zatwierdzić niemiecki urząd antymonopolowy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.