25.09.2018/13:19

Empik.com rozwija się i inwestuje w nowe technologie

Przez dwie dekady działania jeden z najpopularniejszych e-sklepów w Polsce odnotował 770 milionów wizyt, za jego pośrednictwem odbiorcy kupili między innymi 12,5 mln egzemplarzy książek, 5,7 mln płyt muzycznych oraz blisko 3 mln filmów na DVD.

Przez lata Empik.com mocno się zmieniał, dostosowując do ewoluującego środowiska online i odpowiadając na rozwój technologiczny, ale niezmiennie oferuje wysoką jakość obsługi i ogromny wybór produktów, ciesząc się zaufaniem milionów klientów. Dziś jest w TOP3 największych polskich witryn e-commerce. Strona notuje średnio blisko 10 milionów wizyt miesięcznie, a oferta obejmuje już 2 miliony produktów i stale rośnie dzięki platformie marketplace.

Empik.com rozpoczął swoją działalność w 1998 r. w wyniku przekształcenia się z „Hirek Wrona CD House”, czyli pierwszego w Polsce muzycznego sklepu internetowego. W tym samym czasie powstała pierwsza polska telewizja internetowa „Empik TV”, poświęcona tematom kulturalnym, a Hirek Wrona na dwa lata objął stanowisko jej redaktora naczelnego. Od tej pory serwis Empik.com, stanowiący nieodłączną część stacjonarnych salonów Empik, zaczął budować swoją historię oraz towarzyszyć milionom odbiorców w rozwijaniu pasji oraz poszerzaniu wiedzy na interesujące ich tematy.

Od kultury i rozrywki do oferty „światów”

Książki, muzyka, filmy, gry – Empik.com przez lata oferował kompleksową ofertę w kategoriach z segmentu kultury i rozrywki. Od ponad dwóch lat konsekwentnie rozwija asortyment o kategorie komplementarne – takie, które służą rozwijaniu pasji, ale też odpowiadają na codzienne potrzeby. Współpracuje z zewnętrznymi sprzedawcami w ramach platformy marketplace, dzięki czemu oferta urosła do ponad 2 mln produktów i stale się rozwija. Uroda, Sport, Dziecko czy Elektronika – między innymi produkty z tych „światów” można teraz znaleźć na Empik.com.

Co Polacy czytają, słuchają i oglądają – bestsellery 20-lecia

Dzięki Empik.com na półkach w polskich domach znalazło się już ponad 12,5 mln książek! Wśród najchętniej wybieranych tytułów znalazł się m.in. „Początek” Dana Browna. Co ciekawe, na przeczytanie wszystkich stron egzemplarzy tej książki sprzedanych na Empik.com, jedna osoba potrzebowałaby ponad 58 lat. Inne najchętniej czytane w Polsce książki według rankingu sprzedażowego Empik.com, to:, „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” J.K. Rowling oraz „Pięćdziesiąt Twarzy Greya” E L. James.

20 lat Empik.com to ponad 5,7 mln sprzedanych płyt muzycznych. Oczywiście w początkowym okresie działania Empik.com ofertę muzyczną tworzyły wyłącznie kasety magnetofonowe, z czasem wyparł je nośnik CD, a dziś ofertę uzupełniają również pliki mp3 i winyle. Klienci najchętniej sięgali po albumy wykonawców takich jak: Adele, Ed Sheeran czy Dawid Podsiadło. Przesłuchanie wszystkich ścieżek muzycznych zakupionych za pośrednictwem Empik.com zajęłoby ciągiem aż 520 lat!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.