04.02.2020/08:35

Fundusze Advent i Mid Europa Partners zainteresowane przejęciem sieci Pepco i Dealz!

Advent International, obecny właściciel InPostu, a także Mid Europa Partners, były właściciel sieci Żabka a obecny współwłaściciel Allegro, wspólnie z trzecim partnerem - funduszem Hellman & Friedman - zamierzają zakupić Pepco Group, czyli właściciela sieci sklepów Pepco i Dealz - donosi Sky News.

Z informacji Sky News wynika, że na przejęcie kontroli nad Pepco Group trzej partnerzy mogą wyłożyć w sumie nawet 3,8 mld funtów (4,5 mld euro). Byłaby to jedna z największych transakcji w ostatnich latach na rynku handlu detalicznego w Europie.

Do Pepco Group należą trzy sieci handlowe: Pepco, Dealz i Poundland, które łącznie mają ponad 2750 placówek w kilkunastu krajach. Dwie pierwsze obecne są również w Polsce. Pod szyldem Pepco w całej Europie działa ok. 1,8 tys. sklepów. Niemal połowa z nich, bo ok. 850, przypada na Polskę. Z kolei sieć Dealz liczy ponad 50 placówek w naszym kraju (ogółem ma ich 100).

Jak zauważa Sky News, trzeci szyld, Poundland, należał już dawniej do portfolio Adventu. Fundusz wyszedł z inwestycji w tę sieć dekadę temu, sprzedając Poundland za 200 mln funtów. Obecnie Poundland posiada ok. 850 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Z cytowanych źródeł wynika, że nie jest jeszcze przesądzone, że oferta przejęcia Pepco Group formalnie zostanie złożona. Jednak Sky News zapewnia, że konsorcjum trzech funduszy jest bardzo poważnie zainteresowane akwizycją grupy. Potencjalnym przyszłym współwłaścicielom Pepco Group doradza bank Rothschild & Co.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu brytyjskie media ujawniły, że obecny właściciel Pepco Group, czyli Steinhoff International Holdings, wynajął grupę banków do pomocy przy wprowadzeniu spółki na giełdę w Londynie i Warszawie. Banki miałyby wesprzeć firmę w procedurze emisji akcji o wartości ok. 3,4 mld funtów. Jak wówczas podkreślono, równolegle z przygotowaniami do IPO rozważana jest opcja sprzedaży biznesu.

Według informatorów Sky News, aby Steinhoff zrezygnował z wprowadzenia Pepco Group na giełdę na rzecz sprzedaży spółki, musiałby otrzymać ofertę rzędu 4,5-5 mld euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.