14.01.2019/13:28

GK Specjał chce zwiększyć w tym roku obroty o 30 proc.

W minionym roku Grupa Kapitałowa Specjał zwiększyła swoje obroty o 20 proc. Jak zapowiada w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Krzysztof Tokarz, prezes grupy, celem na rok 2019 r. jest "co najmniej powtórzenie" tego wyniku, choć firma chciałaby urosnąć w br. nawet bardziej, bo o 30 proc.

- Rok 2018 r. był bardzo dobrym rokiem dla naszych spółek. Najważniejszymi wydarzeniami w tym roku były niewątpliwie: zakup większościowych udziałów w Rabat Detal, zakup 100 proc. udziałów w spółce detalicznej Aligator, oraz utworzenie oddziału w Ostrowcu Świętokrzyskim - podkreśla Tokarz.

Szef grupy zauważa, że sytuacja na rynku hurtowym jest w tej chwili "bardzo trudna". - W roku 2019 sporo podmiotów z branży dryfuje na granicy rentowności albo już nie jest w stanie obsługiwać rynku. To dla nas spora szansa, którą wykorzystujemy - komentuje Tokarz.

Prezes Specjału dodaje, że jego grupie udało się w minionym roku nie tylko zwiększyć obrót o 20 proc., ale zarazem znaczącą zwiększyć liczbę obsługiwanych punktów sprzedaży detalicznej. Ponadto Specjał wciąż "rozpatruje rozmaite formy umocnienia pozycji rynkowej".

- Na początku stycznia otworzyliśmy dwa oddziały: w Radomiu i Zielonej Górze. Jest to kolejny krok do optymalizacji procesów logistycznych. Wierzę że, Specjał ma przed sobą świetlaną przyszłość i szeroką perspektywę rozwoju, ponieważ posiada bardzo dobrą, zaangażowaną i doświadczoną kadrę - podkreśla Tokarz.

Szef Specjału zapowiada, że jego firma dalej zamierza uczestniczyć w procesach konsolidacji rynku, podobnie jak czyniła to przez ostatnich 15 lat. - Mamy już za sobą kupowanie, przejmowanie, uzdrawianie i rozwijanie firm. Przeprowadzamy procesy konsolidacje minimalizując ryzyko. Dzięki dobrze zaplanowanemu budżetowi i dobrym wynikom finansowym, możemy realizować nawet bardzo duże i śmiałe projekty - chwali się Tokarz.

Jak zaznacza, Specjał około 70 proc. towarów kupuje od producentów. - Dodatkowymi benefitami dzielimy się z naszymi odbiorcami. Gotówkę, która nam zostaje, inwestujemy od momentu startu naszej działalności - podkreśla.

- W roku 2019 chcemy powtórzyć co najmniej sukces rozwojowy z 2018 r., planujemy wzrost nawet o 30 proc.. Otwieramy drogę dla producentów, którzy chcą się z nami rozwijać. Dla klientów w 2019 roku będziemy mieli jeszcze więcej promocji, lepszy serwis, a także jesteśmy w stanie zaproponować elastyczność o charakterze finansowym - dodaje.

Tokarz zapowiada też, że "jeśli pojawią się możliwości w zakresie akwizycji, to Specjał na pewno z nich skorzysta".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • lico 18.01.2019

    Widać, że roomservice ma ciężkie życie w Specjale :D

  • Sprzątaczka 15.01.2019

    Ta firma teoretycznie ma wiele do zaoferowania, jednak w praktyce, prucz " gołej " wypłaty nie ma nic Kto nie wierzy niech się przekona sam,na własnej skórze Porażka!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.