16.10.2019/22:00

K-Stąd Takie Dobre! - Kaufland wprowadza markę własną nawiązującą do polskiej tradycji

Na półkach sklepów Kaufland w Polsce zadebiutowała marka własna K-Stąd Takie Dobre! Operator podkreśla, że oferowane pod nowym znakiem produkty mają nawiązywać do tradycyjnych polskich potraw i „smaków znanych konsumentom z czasów dzieciństwa”.

Obecnie w ofercie sieci Kaufland jest kilkadziesiąt produktów K-Stąd Takie Dobre! (ok. 50). Głównie w kategoriach wędlin, nabiału, a także dań gotowych i garmażerki. Firma w ten sposób wpasowuje się w rynkowy trend związany z polskością, lokalnością i tradycją, który jest w naszym kraju coraz silniejszy. Produkty regionalne kojarzą się z jakością i dobrym smakiem. Sieć podkreśla polskość i lokalność produktów wzorami na opakowaniach nawiązującymi do łowickich wycinanek.

Co dokładnie sieć oferuje w ramach nowej gamy produktów? W ofercie są m.in. pierogi, łazanki, kluski (śląskie, na parze,, ser żółty, ser solankowy, twaróg (w tym także twaróg wędzony), parówki, kiełbasa, salami, wędliny drobiowe, makaron, przetwory owocowe, a nawet syropy i ciasta.

Polska nie jest pierwszym rynkiem w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, gdzie operator wprowadził linię produktów dedykowanych tradycyjnym i lokalnym smakom z danego rynku. Już w 2017 r. w rumuński oddział sieci Kaufland wprowadził markę K-Vreau din România (K- Chcę z Rumunii). W jej ramach operator oferował ok. 80 produktów wytwarzanych wyłącznie przez rumuńskich producentów, w tym mąkę, wyroby piekarnicze, kiełbasy, desery, produkty mleczne i soki owocowe.

W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć ma aktualnie 212 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Asortyment sieci Kaufland liczy średnio ponad 15 000 produktów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 17.10.2019

    Byleby te rzeczy faktycznie byly produkowane w Polsce a nie zagranica...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.