25.03.2020/19:35

Kaufland Polska przekaże Ministerstwu Zdrowia 1 mln zł na walkę z koronawirusem

Posiadająca 220 sklepów w Polsce sieć Kaufland poinformowała w środę, że przekazuje do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia 1 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki zostaną przeznaczone na zakup testów oraz sprzętu diagnostycznego lub specjalistycznego.

- Z ogromnym podziwem przyglądamy się wysiłkom przedstawicieli służby zdrowia w walce z obecną pandemią. Mamy świadomość, jak ważna jest przy tym szybka identyfikacja osób potrzebujących leczenia, która jest możliwa dzięki przeprowadzanym testom na obecność koronawirusa - komentuje Gunnar Günther, prezes zarządu Kaufland Polska.

I dodaje: - Pragniemy pomóc w tej trudnej sytuacji, dlatego też deklarujemy przekazanie na rzecz Ministerstwa Zdrowia miliona złotych w celu zakupu testów lub sprzętu diagnostycznego czy specjalistycznego do walki z pandemią koronawirusa. Wierzymy, że wspólnym, solidarnym i odpowiedzialnym zachowaniem jesteśmy w stanie zahamować dalsze postępowanie epidemii.

- Mamy świadomość, jak ważną rolę poza służbami zdrowia odgrywają w obecnej sytuacji także sieci handlowe. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by klienci odwiedzający nasze sklepy mieli dostęp do niezbędnych artykułów spożywczych, przemysłowych i środków czystości oraz jednocześnie czuli się u nas bezpiecznie – podkreśla Gunnar Günther.

W związku z pandemią koronawirusa, sieć Kaufland wdrożyła już w swoich sklepach szereg środków bezpieczeństwa. W sklepach montowane są szyby pleksi dla pracowników kas oraz punktu informacyjnego, jak również zamówione zostały osłony ochronne twarzy dla pracowników obsługujących klientów. Zabezpieczenia te, jak zapewnia Kaufland, w niedługim czasie pojawią się we wszystkich sklepach sieci.

Ponadto Kaufland informuje, iż zintensyfikował regularne działania dotyczące czystości i dezynfekcji. Przy stanowiskach kasowych dla pracowników dostępne są dozowniki ze środkiem do dezynfekcji. Klienci mogą natomiast skorzystać ze stacji do odkażania z płynem dezynfekującym i chusteczkami nawilżającymi – co pozwala oczyścić nie tylko dłonie, ale także uchwyt sklepowego wózka czy koszyka. Z kolei personel Kaufland obsługujący ladę z produktami świeżymi zobowiązany jest wykonywać swoje obowiązki wyłącznie w rękawiczkach oraz korzystać z jednorazowych fartuchów.

Oprócz tego w sklepach za pomocą kolorowych taśm wyznaczono także strefy w rejonie kas oraz lady obsługowej, które pozwalają zachować bezpieczeństwo i odpowiedni odstęp między klientami. Poza tym we wszystkich placówkach handlowych Kauflandu w Polsce od 24 marca br. funkcjonują kasy pierwszeństwa dla osób starszych, które powinny ułatwić robienie zakupów tej szczególnej grupie klientów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.