04.12.2020/14:01

Kaufland przygotowuje asortyment rybny przed Świętami. Karp będzie patroszony

Sieć sklepów Kaufland nie będzie sprzedawać w tym roku żywego karpia. Zamiast tego oferuje płaty, filety, tusze i dzwonka. Chodzi o troskę o dobrostan zwierząt.

Klienci sklepów Kaufland nie kupią w tym roku żywej ryby na Święta. Zgodnie z deklaracją podjętą w 2019 r. Kaufland od tego roku nie sprzedaje w swoich sklepach żywego karpia. Sieć tłumaczy decyzję troską o dobrostan zwierząt. Pisaliśmy tym w portalu wiadomoscihandlowe.pl ubiegłym roku, kiedy Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało treść deklaracji sieci handlowej.

W zamian za żywego karpia Kaufland wprowadza do asortymentu nowość w sklepach – świeżego, patroszonego karpia, który będzie dostępny od 10 grudnia w ofercie większości sklepów. Już teraz klienci mogą nabyć karpia uprzednio pakowanego w formie płatów, filetów, tuszy lub dzwonków, a także spróbować innych ryb i owoców morza. 

Zgodnie z przytoczonymi w komunikacie wynikami badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie fundacji Compassion Polska działającej na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych, coraz mniej Polaków planuje zakup żywego karpia przed tegorocznymi świętami. Zgodnie z badaniami aż 35,2 proc. mieszkańców Polski kupi karpia w formie gotowego filetu, płata lub dzwonka.

– Wsłuchując się w opinie naszych klientów, w tym roku dokonaliśmy zmian w ofercie produktów rybnych. Rozszerzyliśmy asortyment dostępny przy stoisku samoobsługowym m.in. o produkty marki Kaufland K-Stąd Takie Dobre! oraz wprowadziliśmy całkowicie nowy produkt – świeżego, patroszonego karpia. Mamy nadzieję, że szeroki wybór produktów pozwoli przygotować naszym klientom niezapomniane i smaczne święta – mówi Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Sieć marketów Kaufland wprowadza karpia do oferty 10 grudnia br. W 190 marketach sieci będzie można kupić tę rybę w postaci świeżej tuszki, patroszonej i oczyszczonej. Za dostawy ryb odpowiada Organizacja Producentów „Polski Karp”, która zrzesza obecnie około 70 polskich gospodarstw w całej Polsce. Karpie pochodzące bezpośrednio z lokalnych przetwórni trafią do poszczególnych sklepów w specjalnych opakowaniach styropianowych wypełnionych lodem.

Wcześniej, bo już od 3 grudnia, we wszystkich 225 sklepach Kaufland wielbiciele karpia mogą zaopatrzyć się w ten gatunek ryby, ale w innych formach. Do wyboru są karpie marki Kaufland K-Stąd Takie Dobre!: karp świeży w płatach, karp świeży w formie nacinanych filetów, tusza karpia świeżego oraz karp świeży w formie dzwonków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także