24.03.2020/11:40

Koronawirus w Rosji: Auchan, Ikea, McDonald's, Burger King pod ochroną rządu

Rząd Federacji Rosyjskiej sporządził oficjalną listę przedsiębiorstw „systemowo znaczących”. Firmy te mogą liczyć na specjalne wsparcie rządu w sytuacjach kryzysowych. W obliczu epidemii koronawirusa lista została rozszerzone i obecnie obejmuje m.in. sieci detaliczne Auchan, Ikea i Sportmaster oraz sieci gastronomiczne McDonald's i Burger King – informuje serwis Meduza.

Lista powstała w 2015 r. i początkowo obejmowała ok. 200 firm o strategicznym znaczeniu dla gospodarki Rosji. Firmy te – głównie państwowe molochy – odpowiadały za 70 proc. produktu krajowego brutto i zatrudniały ponad 20 proc. wszystkich pracowników w Rosji.

Obecnie lista została rozszerzona do ok. 600 przedsiębiorstw, wśród których znalazły się międzynarodowe sieci handlowe i gastronomiczne.

Sama obecność na liście nie wystarczy, by automatycznie liczyć na państwowe wsparcie w zwalczaniu koronawirusa. Rząd federalny prowadzi obecnie specjalne stress-testy, na podstawie których oceniać będzie, czy i w jakim zakresie dane przedsiębiorstwo wymaga wsparcia w czasach zarazy.

Źródło: meduza.io

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.