2 komentarze

  • Jendrula 12.06.2019

    kel, nie do końca rozumiesz problem. Ustawodawca chce wprowadzić krótki termin tylko dla transakcji dużego podmiotu z małym lub średnim. Także duży podmiot będzie kupował od dużego, aby otrzymać termin powyżej 60 dni.

  • kel 11.06.2019

    a co kiedy siec zamówi więcej towaru na wszelki wypadek a producent go dostarczy. , to co producent ma za to cierpieć finansowo.... rozwiązanie tego problemu nigdy nie będzie idealne. najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie terminu płatności od 1 dnia do 60 dni tak jak się strony umówiły z zastrzeżeniem ze ustawowo po tym terminie musza być wystawione noty odsetkowe z ustawy i z ustawy odbiorca musi to zapłacić. oczywiście w tych widełkach powinien być zapis podstawowych grup asortymentowych podzielonych na branże i termin przydatności. np pieczywo świeże max 7 dni bo sieci potrafią po dwóch miesiącach płacić. ale tych grup ma być kilka podstawowych i to wszystko. Drugą sprawą jest ze dopiero po zapłacie za towar oblicza się podatki dla kupującego i sprzedającego. po trzecie to urzędy skarbowe maja najlepsze narzędzia do ścigania dłużników. jeżeli chcą podatki

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.