27.11.2019/14:29

Papież Franciszek potępia stosowanie pestycydów i hormonów w produkcji rolnej

Podczas zakończonej właśnie podróży Papież Franciszek w rozmowie z dziennikarzami poruszył krótko temat ekologii. Potępił stosowanie pestycydów i hormonów w produkcji rolnej.

W rozmowie z dziennikarzami Papież poruszał tematy związane z różnymi problemami, powodowanymi przez rozwój cywilizacji współczesnej. W tym kontekście wskazał m.in. negatywne skutki działań człowieka dla środowiska naturalnego.

– Myślę, że przekroczyliśmy ostatnią granicę: pestycydami w rolnictwie, sposobami hodowli drobiu. Lekarze mówią matkom, by nie dawały go jeść dzieciom, bo do hodowli wykorzystuje się hormony szkodzące zdrowiu. Wiele rzadkich chorób, które mamy dzisiaj, wynika ze złego korzystania ze środowiska – podkreślił Papież.

Warto przypomnieć, że podczas niedawnego synodu biskupów, poświęconego problemom Amazonii, Franciszek przyznał, że Kościół Katolicki rozważa wprowadzenie do katechizmu nowego grzechu tzw. „grzechu ekologicznego”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.