22.05.2020/14:43

Polacy przerzucają się na aplikacje kurierskie

Aplikacja InPost Mobile w czasach pandemii bije rekordy popularności. Ten wygodny system dostarczania i odbierania przesyłek w ostatnich miesiącach lawinowo zyskuje nowych użytkowników, którzy cenią sobie ten sposób korzystania z dostaw towarów. Jak pokazują statystyki, korzysta z niej już prawie 4 miliony użytkowników i liczba ta nieustannie rośnie. Oznacza to, że w swoim telefonie ma ją już co 10 Polak.

InPost Mobile od dwóch miesięcy utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najchętniej pobieranych i najlepiej ocenianych darmowych aplikacji w Polsce. Warto dodać, że w sklepach Google Play oraz App Store darmowa aplikacja InPost przez 8 tygodni zajmowała 1 miejsce w niezwykle mocno obsadzonej kategorii Zakupy.

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na całą branżę przesyłek. Wraz ze wzrostem branży e-commerce, wzrósł również popyt na dostawy do Paczkomatów. Tę formę dostawy wybierają konsumenci, którzy cenią sobie wygodny i bezpieczny sposób realizacji zakupów dokonywanych w Internecie. „Paczkomaty okazały się idealną odpowiedzią na oczekiwania w zakresie bezkontaktowej i bezpiecznej dostawy, przed którymi stanął rynek e-commerce w czasie koronawirusa” – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Na tak dobre wyniki InPost Mobile wpływ miała z pewnością innowacyjna funkcja zdalnego otwierania skrytki, wprowadzona w aplikacji pod koniec listopada. Opcja pozwala odbierać paczki szybko i przede wszystkim bezpiecznie. Higieniczne, zdalne otwieranie paczkomatów przy pomocy aplikacji In Post znacznie wpłynęło na komfort i bezpieczeństwo użytkowników Paczkomatów. Tylko przy pomocy funkcji zdalnego otwierania skrytki, paczki odebrano już ponad 30 milionów razy.

„Już teraz osiągnęliśmy założony na 2020 rok plan biznesowy w kontekście aplikacji InPost Mobile. Poziom 3 milionów użytkowników udało nam się osiągnąć pod koniec marca. Samo zdalne otwieranie to nie jedyna funkcjonalność, którą wprowadziliśmy. Nasi klienci mogą już odbierać swoje paczki z Multiskrytki oraz korzystać z usługi InPost Paczka w Weekend. W niedalekiej przyszłości w aplikacji InPost Mobile pojawią się nowe funkcjonalności” – dodaje Izabela Karolczyk-Szafrańska, dyrektor marketingu InPost.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Olga 28.01.2021

    Nie dziwię się - sama używam, jestem absolutną fanką i nie wyobrażam sobie już teraz innej formy. Mamy XXI wiek, idziemy z duchem czasu, otwieramy się na nowe technologie i rozwiązania. Nie ma co ukrywać, że InPost robi to po prostu doskonale, wzbudza zaufanie i stanowi za poważną konkurencję dla "klasycznej" formy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.