30.08.2016/09:50

Polska magazynowym potentatem

Popyt na magazyny w Polsce bije kolejne rekordy. Jesteśmy najsilniejszym rynkiem magazynowym w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Jak podaje Rzeczpospolita, powołując się na dane agencji Cushman & Wakefield, w I półroczu w Polsce wynajeto 1 296 110 mkw powierzchni magazynowej, czyli o 200 000 mkw. powierzchni więcej niż na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia) razem wziętych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy w Polsce powstało także najwięcej w regionie nowych hal magazynowych o łącznej powierzchni 653 647 mkw. Jak podkreśla gazeta, rynek magazynów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a w tym roku powinien paść kolejny rekord wynajętej powierzchni hal. Trend wzrostowy ma utrzymać się przez kilka najbliższych lat. Czynsze za mkw. miesięcznie wynoszą w Polsce od 3 do 5,5 euro, podczas gdy w Niemczech, dla porównania, od 4 do 6,75 euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.