07.12.2018/12:13

Prezes sieci Walmart martwi się, że konsumenci zapłacą za wojnę celną z Chinami

Doug McMillon, prezes największej sieci handlowej świata, zapewnił w rozmowie z telewizją CNBC, że Walmart robi wszystko, by wojna celna pomiędzy USA i Chinami nie odbiła się na cenach towarów w sklepach, ale przyznał, że jeśli nastąpi eskalacja, ceny będą musiały pójść w górę.

– W przyszłym roku – może wiosną, może latem, może jesienią – może się okazać, że konsumenci zapłacą więcej – martwił się McMillon w programie Closing Bell w telewizji CNBC.

Dotychczas Walmartowi udawało się utrzymać ceny na nie zmienionym poziomie. Jest nadzieja, że podwyżki nie będą konieczne, jako że przed kilku dniami prezydent Donald Trump i przewodniczący Xi Jinping zawarli 90-dniowe memorandum na dalsze podwyżki ceł. Jeśli jednak po tym terminie dojdzie do eskalacji, ceny detaliczne w USA mogą wzrosnąć.

Walmart zaczyna się rozglądać za alternatywnym źródłem zaopatrzenia, a Chiny są pod tym względem na drugim miejscu, po przemyśle amerykańskim.

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HK 10.12.2018

    A może wystarczy zmniejszyć swoją niebotyczną marżę, którą udaje się nałożyć na chińszczyznę? Albo więcej kupować od własnych producentów? Ludzie będą mieli pracę i będzie ich stać na droższe produkty. Tu akurat Trumpa popieram. Nikt nie ośmiela się głośno powiedzieć, że cały świat buduje chińską potęgę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.