24.09.2019/15:20

Rola kobiet w gospodarce rośnie, ale nierówności wciąż są wyraźne

W ostatnich miesiącach ukazało się wiele ciekawych raportów dotyczących sytuacji kobiet na rynku pracy w ogóle, a w biznesie w szczególności. Większość z nich potwierdza – chociaż nierówności wciąż są wyraźnie widoczne, to rola kobiet w globalnej gospodarce rośnie. Termin womenomics pojawia się w dyskursie medialnym coraz częściej. Tylko, czy opisuje zjawiska, które rzeczywiście się dokonują? A może raczej wyidealizowaną wizję przyszłości?

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Nie 02.10.2019

    Ostatni akapit to jakiś nieśmieszny żart i stek bzdur. Gdyby kobiety w rzeczywistości mogły się pochwalić lepszymi wynikami w wymienionych płaszczyznach, to dzisiaj zajmowałyby wyższe stanowiska i nie trzebaby było ich pchać do nich na siłę, "wyrównując szanse" (czyt. dyskyrminując młodych mężćzyzn, szczególnie w edukacji). Myślę, że pay gap nigdy nie zniknie i nie ma to nic wspólnego z brakiem równouprawnienia.

  • Pozhoga 25.09.2019

    Jaka praca taka płaca...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.