01.05.2020/20:10

Rząd ostrzega przed deflacją

Deflacja znów może zagościć w Polsce. Narodowy Banki Polski ostrzega, że spadek cen mógłby pogłębić obecny kryzys - pisze businessinsider.com.pl.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Janoru 03.05.2020

  Spadek cen towarów przyda się każdemu. Co, rząd martwi się o VAT?. że nie wpłyną większe pieniądze ze sprzedanych towarów. Bo gdy towar będzie tańszy to i WAT będzie mniejszy, a co za tym idzie kwotowo mniejsze wpływy do budżetu. Ot cała "deflacja." po co to straszenie. Po co lament że ceny spadają. Tylko się cieszyć. Dzięki temu że będzie taniej, to ludzie będą mogli więcej kupić towarów i wpływy do budżetu będą podobne, a może i wyższe.

 • Jasnowidz 03.05.2020

  Ja widziałem wczoraj w parku galopującą deflację. Wszyscy się dziwili co to za stwor. W sklepach ceny rosną jak oszalałe a ta deflacja sobie po parku lata.

 • Jasnowidz 03.05.2020

  Ja widziałem wczoraj w parku galopującą deflację. Wszyscy się dziwili co to za stwor. W sklepach ceny rosną jak oszalałe a ta deflacja sobie po parku lata.

 • Petro 02.05.2020

  Haha deflacja, gdzie ceny wszystkich produktów idą cały czas do góry...
  Żałosne profesorki i eksperci wyjdźcie z domu to zobaczycie jakie są ceny...

 • Tre 02.05.2020

  I dobrze. Niech nawet będzie deflacja -10%. Nie wierzcie ekonomomom którzy mówią że deflacja jest zła. To życie na kredyt jest zle i niezmiennie mojego zdania

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.