28.08.2020/00:22

Sieć Action otwiera swój 75 dyskont w Polsce

27 sierpnia 2020 roku sieć dyskontów niespożywczych Action zadebiutowała w Tychach. Firma otworzyła właście swój 75 market na polskim rynku.

Dzięki dogodnej lokalizacji, z oferty holenderskiej marki będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy okolicznych osiedli, jak i przyjezdni z innych dzielnic oraz pobliskich miejscowości. Na klientów czeka ponad 6 000 produktów z aż 14 kategorii. Aktualnie w promocji są m.in. artykuły biurowe, tekstylia i środki czystości.

– Tychy, jako jedno z największych miast na Śląsku, są dla nas kolejną bardzo ważną lokalizacją w tym regionie. Bardzo chcieliśmy otworzyć tu sklep Action. Szukaliśmy miejsca, które będzie łatwo dostępne dla lokalnej społeczności. Z naszych doświadczeń, zwłaszcza w czasie pandemii, wynika, że takie lokalizacje sprawdzają się najlepiej. Przykładem mogą być markety, które otworzyliśmy niedawno w Mysłowicach i Piekarach Śląskich. (…) Mogę zapewnić, że nie poprzestaniemy na Tychach – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

Sklep Action w Tychach znajduje się przy ul. Sikorskiego 72, w pobliżu skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Są to jedne z najważniejszych ulic tej części miasta – zapewniają dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami oraz z drogą krajową nr 1, która stanowi główny wjazd do Tychów od strony południowej i łączy się z innymi ważnymi arteriami komunikacyjnymi Śląska. Osoby zmotoryzowane mają do dyspozycji parking na 79 miejsc postojowych. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest sąsiedztwo osiedli mieszkaniowych – to bardzo ważne dla firmy Action, która chce być jak najbliżej swoich potencjalnych klientów.

W budynku, w którym działa sklep holenderskiej sieci, planowane jest otwarcie drobnych punktów handlowych i usługowych. Ponadto w pobliżu znajduje się duży supermarket spożywczy. Dzięki temu odwiedzający będą mogli zrobić większe zakupy w promieniu zaledwie kilkuset metrów.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1600 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zapewnia pracę ponad 50 000 osób, z czego 41 000 jest zatrudnionych bezpośrednio przez Action. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. Action posiada obecnie 75 sklepów w Polsce i zatrudnia tu ponad 1000 osób.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także