29.03.2017/17:02

Tesco stawia pierwsze kroki przy realizacji Galerii Kabaty

3 marca firma Kabaty Investments, inwestor zainteresowany wybudowaniem nowoczesnej galerii handlowej w miejscu obecnego hipermarketu Tesco KEN w Warszawie, złożyła w Biurze Ochrony Środowiska raport oddziaływania na środowisko. Jest to pierwszy krok na drodze do budowy Galerii Kabaty.

Przypomnijmy, że budowa centrum handlowego na Kabatach miała wystartować już dwa lata temu, ale po głośnym proteście mieszkańców osiedli sąsiadujących z inwestycją, została ona wstrzymana. Bezpośrednim powodem zmiany planów inwestora była decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z września 2014 roku, która negatywnie oceniła projekty Galerii Kabaty. Urzędnicy zarzucili inwestorowi brak szczegółowych informacji we wniosku oraz powołali własnego eksperta od hałasu. Stwierdził on, że na podstawie danych zawartych we wniosku Tesco, nie ma gwarancji spełnienia norm dotyczących hałasu. O to właśnie walczyli z inwestorem sąsiedzi przyszłej galerii, którzy zorganizowali się w grupie "Ratujmy Kabaty".

Wiadomo już, że mieszkańcy Kabat ponownie będą sprzeciwiać się planom firmy Kabaty Investments, poczynając od uczestnictwa na posiedzeniu Komisji Architektury i Ochrony Środowiska oraz Komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu, które odbędzie się 3 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Według wcześniejszych planów Galeria Kabaty miała być trzykondygnacyjnym budynkiem o konstrukcji tarasowej, z dwupoziomowym podziemnym parkingiem na ponad tysiąc aut. Powierzchnia usługowa miała objąć ok. 43 tys. mkw., kilkusalowe kino, ponad sto sklepów i restauracji.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kuba 29.03.2017

    NARESZCIE !

    Niech budują piękną galerię bo nie mogie patrzeć na tego blaszaka a do GalMoku czy Złotych to szkoda czasu tyle jechać !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.