16.11.2019/18:19

Tesco rezygnuje z usługi Ezakupy w Bydgoszczy i Toruniu

Mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia i okolic już tylko do 24 listopada będą mogli zamówić internetowe zakupy w Tesco. Brytyjska sieć poinformowała, że dzień później "wstrzyma" (w praktyce: zakończy) działalność serwisu Ezakupy w tych lokalizacjach.

Jak donosi "Express Bydgoski", mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia otrzymali od Tesco e-maile potwierdzające koniec możliwości korzystania z e-zakupów w tej sieci. Serwis zauważa, że hipermarket Tesco przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy trafił na listę placówek do likwidacji, a w międzyczasie znacznie zmniejszono wykorzystywaną w nim powierzchnię. Z kolei hipermarket Tesco w Bydgoszczy odkupiony zostanie przez sieć Leroy Merlin.

Usługa Tesco Ezakupy - przynajmniej na razie - pozostanie dostępna w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Gliwicach, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Rudzie-Śląskiej, Szczecinie, Tychach, Gdyni oraz w najbliższych okolicach tych miast.

Tesco wciąż pozostaje liderem polskiego rynku e-grocery, z ponad 50 proc. udziałem, nie tylko na poziomie krajowym, ale także na kluczowym i najbardziej rozwiniętym warszawskim rynku. Jednak udziały operatora restrukturyzującego swój biznes w Polsce regularnie spadają, co wynika głównie z coraz silniejszej konkurencji na rynku, ale także z zamykania kolejnych stacjonarnych sklepów przez Tesco (e-zamówienia są kompletowane w hipermarketach sieci).

Co ciekawe, według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl projekt Tesco Ezakupy w 2018 r. osiągnął rentowność, co jest ewenementem na polskim rynku sprzedaży żywności przez internet. Przypomnijmy, że brytyjski operator uruchomił usługę w 2012 r. W ciągu siedmiu lat osiągnęła ona status największego e-sklepu z żywnością na polskim rynku detalicznym, wyprzedzając e-sklepy sieci Alma oraz Piotr i Paweł. Dziś Tesco musi zmagać się m.in. z e-sklepami Frisco.pl, Carrefour, Auchan czy E.Leclerc.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Misu 16.04.2021

    W Gdyni polecam Rogalika: rogalik.net

  • Czytelnik 18.11.2019

    Kiedy Tesco zamknie sklep internetowy na ul. Połczyńskiej w Warszawie?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.