10.07.2020/11:45

Tragiczny wypadek przy rozładunku towaru – nie żyje ochroniarz Biedronki [AKTUALIZACJA]

Jak donosi portal gp24.pl, w czwartek przy Biedronce w Redzikowie (woj. pomorskie) miał miejsce tragiczny wypadek, w którym śmierć na miejscu poniósł pracownik ochrony sklepu. 

Do zdarzenia doszło nad ranem podczas rozładunku towaru. W momencie, kiedy kierowca TIR-a cofał pojazd, między rampą a naczepą ciężarówki znalazł się ochroniarz, który zmarł na miejscu, na skutek odniesionych w trakcie wypadku ciężkich obrażeń głowy.

Śledztwo w sprawie narażenia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku artykułem Kodeksu karnego dotyczącym nieumyślnego spowodowania śmierci prowadzi prokuratura rejonowa w Słupsku. Z jej dotychczasowych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca TIR-a był trzeźwy. Mężczyzna został przesłuchany, przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono też nagrania z monitoringu oraz samochód w celu zbadania jego stanu technicznego. Okoliczności zdarzenie w ramach własnego postępowania wyjaśnia także Państwowa Inspekcji Pracy, która sprawdza również zasady, na jakich zatrudniony był pracownik ochrony.

O informacje w tej sprawie poprosiliśmy firmę Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Gdy otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy tekst.

Aktualizacja, 10 lipca:

Otrzymaliśmy stanowisko Biedronki. - Jesteśmy głęboko poruszeni nieszczęśliwym wypadkiem, jaki miał miejsce w obrębie naszego sklepu. Nasze myśli i wyrazy wsparcia kierujemy do rodziny pracownika, który zginął. Zabezpieczyliśmy monitoring, a na miejsce zdarzenia niezwłocznie udał się przedstawiciel firmy, która realizowała dla nas transport towarów. Współpracujemy ze stosownymi służbami licząc na jak najszybsze wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia - podkreśla Łukasz Burda, dyrektor operacyjny regionu w Jeronimo Martins Polska, w komentarzu przesłanym redakcji wiadomoscihandlowe.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kierowca 12.07.2020

    Pracuje jako kierowca biedronki na dostawach i wiem jak to jest, żadnego oświetlenia przy rampach to standard, naczepy bez sygnału dźwiękowego przy włączaniu wstecznego biegu. Oszczędności i jeszcze raz oszczędności, pozdrawiam firmę biedronka. Od soboty już jestem w innej firmie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.