14.06.2018/09:50

TXM Textilmarket szuka finansowania dla programu naprawczego

Spółka TXM, do której należy sieć sklepów TXM Textilmarket, zamierza przeprowadzić emisję akcji i obligacji zamiennych na akcje, by w ten sposób sfinansować program naprawczy - wynika z opublikowanych w komunikacie giełdowym projektów uchwał przygotowanych na nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki, które ma się odbyć 10 lipca br.

Planowana emisja ma objąć do 4,29 mln akcji serii G po 2 zł, do 10,5 mln obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 21 mln zł, zamiennych na tyle samo akcji nowej emisji serii H. Podczas NWZ ma także dojść do upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego o maksymalnie 50,16 mln zł (poprzez emisję nowych akcji).

Akcje serii G, o których ewentualnej emisji zdecyduje najbliższe NWZ, w pierwszej kolejności mają zostać zaoferowane tym akcjonariuszom spółki, którzy są reprezentowani na walnym. Oferty objęcia akcji serii G złożone mają zostać najpóźniej 24 wreśnia br., a ich przyjęcie ma się odbyć nie później niż 28 września br.

- W drodze proponowanego przez zarząd spółki podwyższenia jej kapitału zakładowego przewidującego emisje nowych akcji na okaziciela serii G, spółka zamierza pozyskać środki niezbędne dla przeprowadzenia programu naprawczego wdrażanego w konsekwencji wyników finansowych osiągniętych przez spółkę w roku obrotowym 2017 - czytamy w uzasadnieniu dołączonym do projektu uchwały na NWZ. - Środki finansowe zgromadzone przez spółkę z tytułu emisji nowych akcji na okaziciela serii G zostaną wykorzystane, wedle planów zarządu spółki, do wzmocnienia majątku obrotowego netto spółki - tłumaczy zarząd.

Na najbliższym NWZ podjęta zostanie także decyzja w zakresie emisji (lub jej braku) do 10,5 mln obligacji imiennych serii A, zamiennych na tyle samo akcji serii H. Cena emisyjna, równa nominalnej, ma wynieść 2 zł. Obligatariusz będzie uprawniony do objęcia jednej akcji serii H za jedną obligację, a propozycje nabycia obligacji mają zostać złożone przez spółkę najpóźniej 30 września br. Wykup obligacji ma przypaść najpóźniej 4 lata po dniu emisji, a oprocentowanie wyniesie 8 proc. w skali roku.

- Spółce przysługiwać będzie opcja wezwania obligatariusza do przymusowej zamiany posiadanych przez niego obligacji na akcje serii H w przypadku, gdy zostanie spełniony następujący warunek: średnia arytmetyczna ze średnich, dziennych cen ważonych wolumenem obrotu akcji wyemitowanych przez spółkę z kolejnych 60 sesji poprzedzających dzień wezwania obligatariusza do przymusowej zamiany (na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW) przekroczy 2,80 zł - czytamy w projekcie uchwały.

W najnowszym raporcie finansowym TXM znalazła się informacja, że strata netto spółki w pierwszym kwartale br. wyniosła 13 mln zł. Dla porównania, w tym samym okresie ubiegłego roku wynosiła ona 11,4 mln zł, a w całym 2017 r. ok. 36,6 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.