21.08.2020/15:32

Udziałowiec Carrefoura kupuje udziały w Grupie Lagardère, żeby wspomóc spółkę w czasie pandemii

Grupa Arnault, która posiada 16 proc. udziału w sieci Carrefour, kupuje 27 proc. udziału w Lagardère. Grupy Arnault wytłumaczył, że przejęcie, które zapowiedziano już w maju, miał na celu wsparcie szefa Lagardère - Arnauda Lagardère, który od lat jest przyjacielem rodziny Arnault.

- Ta inwestycja nadaje namacalną formę długotrwałym relacjom między naszymi rodzinami i pokazuje nasze zaangażowanie w integralność grupy Lagardère w oparciu o jej dwa priorytetowe obszary: wydawnictwo Lagardère Publishing i sprzedaż detaliczną Lagardère Travel – poinformowała Grupa Arnault w oświadczeniu. Lagardère z zadowoleniem przyjęło  inwestycję, która, jak stwierdziła firma, wesprze „naszą ambitną, zrównoważoną strategię w perspektywie długoterminowej”.

Firma, która zajmuje się m.in. wydawaniem książek pod szyldem Hachette, a także sprzedażą detaliczną produktów turystycznych pod szyldami Relay, Aelia Duty Free i Vino Volo. W Polsce prowadzi m.in. sklepy Inmedio, 1 Minute, Relay, Hubiz.

W maju, ogłaszając plany inwestycji w konglomerat medialny, Arnault wspomniał o swojej przyjaźni z założycielem Jean-Lucem Lagardère, ojcem Arnauda Lagardère'a i powiedział, że obie rodziny będą miały długoterminowy strategiczny interes w firmie. Groupa Arnault objęła 16-procentowy udział w sieci sklepów Carrefour za pośrednictwem Blue Capital, funduszu inwestycyjnego należącego do Grupy Arnault i Colony Capital.

Przychody Lagardère w pierwszym półroczu 2020 roku wyniosły 2,4 mld dolarów, co oznacza spadek o 38 proc. rdr. Powodem złych wyników jest pandemia koronawirusa, która sparaliżowała międzynarodowy ruch lotniczy i naziemny. To właśnie w strefach duty free i na szlakach komunikacyjnych spółka posiada większość swoich sklepów.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także