02.08.2020/18:25

Ukraina wprowadza kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski. Pracownicy wyjadą na stałe?

Władze Ukrainy zadecydowały, że jadąc z Polski na Ukrainę będzie trzeba poddać się kwarantannie. Wszystko dlatego, ze przez wzrost zakażeń koronawirusem Polska znalazła się na czerwonej liście krajów w stosunku do których Ukraina zaostrzyła restrykcje.

Do "czerwonej strefy" poza Polską zaliczono także Cypr i Gruzję. Jak tłumaczy ukraińskie ministerstwo zdrowia, we wszystkich krajach objętych ograniczeniami niepokojąco wzrosła ostatnio liczba zakażeń koronawirusem. Dlatego osoby powracające z tych krajów będą musiały poddać się kwarantannie. To problem dla całej rzeszy pracowników z Ukrainy, którzy zwłaszcza podczas wakacji wracają do swojej ojczyzny, aby zobaczyć się z rodzinami.

Obecność Polski na liście krajów w stosunku do których zastosowano dodatkowe restrykcje oznacza, że po wjeździe z Polski na terytorium Ukrainy należy przejść dwutygodniową kwarantannę. Polska nie stosuje takich restrykcji w stosunku do swoich wschodnich sąsiadów, mimo że na Ukrainie w ciągu ostatniej doby zakażenie wirusem wykryto aż u 1172 osób. W Polsce dzienna wykrywalność koronawirusa wzrosła do ponad 600 przypadków w ciągu doby.

Wprowadzone restrykcje mogą oznaczać, że do Polski przyjedzie mniej pracowników sezonowych, a osoby, które na stałe pracują w Polsce zdecydują się nie odwiedzać rodzin, lub wyjechać do swojej ojczyzny na dłużej lub na stałe. W przypadku chęci odwiedzenia rodziny w czasie urlopu osoby przyjeżdżające z Polski będą zmuszone do odbycia dwutygodniowej kwarantanny, co sprawia, że mogę z takiego wyjazdu zrezygnować lub wyjechać na miesiąc lub kilka miesięcy albo na stałe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także