12.01.2021/20:25

Walmart uruchomi startup w sektorze fintech

Projekt zostanie zrealizowany ze spółką Ribbit Capital. Partnerstwo strategiczne połączy doświadczenie handlową Walmart i firmy działającej w dziedzinie fintech – donosi portal retaildive.com. 

Na razie nie znane są szczegóły tego projektu. Wiadomo jest natomiast, że w większości będzie należał do Walmart, a do zarządu wejdzie John Furner, wiceprezes wykonawczy Walmart, dyrektor finansowy Brett Biggs oraz Meyera Malka, partner zarządzający Ribbit Capital. 

Walmart poinformował też o planach włączenia niezależnych ekspertów branżowych do zarządu i zbudowania zespołu złożonego z doświadczonych liderów z branży fintech. Firma planuje również rozwijać startup poprzez partnerstwa i przejęcia firm w sektorze.

„Kiedy połączymy naszą głęboką wiedzę na temat biznesów finansowych opartych na technologii i naszą zdolność do szybkiego poruszania się z misją i zasięgiem Walmart, możemy tworzyć i dostarczać oferty finansowe, które nie mają sobie równych” - powiedział Malka w oświadczeniu.

Plany ekspansji firmy Walmart w branży fintech nie jest pierwszą inwestycją w przestrzeni usług finansowych.

We współpracy z Green Dot firma obsługuje już przedpłaconą kartę debetową o nazwie Money Card, którą klienci mogą doładowywać środkami i używać do robienia zakupów.

Walmart powiedział, że będzie nadal obsługiwał klientów za pośrednictwem swoich istniejących usług finansowych, w tym karty Money Card, w tym przelewów pieniężnych, finansowania ratalnego i karty kredytowej Walmart.

Obecność usług finansowych w tradycyjnych sklepach Walmart może pomóc detaliści dotrzeć do tej grupy konsumentów, która nie ma dostępu do usług bankowych lub nie korzystają z nich z powodu braku zaufania do instytucji bankowych. 
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także