02.11.2022/17:58

Biedronka widzi zmianę zachowań zakupowych klientów. Polakom wyczerpują się oszczędności. Co to jest trading down?

W sklepach spożywczych widoczne są pierwsze oznaki zjawiska trading down. To oznaccza, że konsumenci zaczynają częściej kupować tańsze zamienniki droższych markowych produktów.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

4 komentarze

  • Nickt 05.11.2022

    Wielkie zdziwienie, że ludzie nie chcą płacić za zwykły ser żółty czy najprostszą wędlinę po 30-40zł/kg? Jak to niedawno kosztowało 1/3 tego? To trzeba wielkim specjalistą być, żeby zrozumieć, że ludzie kasy nie mają bo przeciętny człowiek dostaje te 3-3.5 tys. i z tego często spłaca kredyt albo wynajmuje mieszkanie? Toż to 1/4 tego co ludzie za granicą zarabiają. W UK byle pielęgniarka, nawet początkująca, ma 18-20 funtów na godzinę, to jest ponad 100zł czyli dniówka 800zł. Byle asystent sklepowy w Lidlu ma 11-12 funtów na godzinę czyli 55-60zł, a więc dniówkę rzędu 450zł.

    Czego jeszcze ktoś nie rozumie skoro żywność, chemia gospodarcza, a nawet AGD i ciuchy są tam w takich samych cenach co w Polsce, a nawet tańsze? O jakości nie mówiąc. Jak próbowałem ludziom w UK wyjaśnić za ile trzeba przeżyć w Polsce i ile wydać z pensji na żywność to po prostu nie wierzyli, że ludzie tak żyją.

  • Ketchup 02.11.2022

    Kary za cokolwiek w tysiącach.
    Oszustwa na każdym kroku
    Ludzie mają problemy z kredytami.
    Ja sam ledwie koniec z końcem wiąże dokładam że skarpety czasami żeby było na bieżące zakupy i opłaty
    Powinna być stabilna cena towarów w sklepach a nie z jednego transportu cukier jest sprzedawany z zyskiem za 3.99
    Potem za 4.99.
    Potem za 5.99
    A potem będzie promocja na 4.99
    I jest promocja to ile biedra zarabia niech sam każdy pomyśli .
    Ceny powinny być ustawowe .
    Powinny być organizacje dbające o dobro swoich podopiecznych .
    Kiedyś pszczelarz miał przydział jakiegoś cukru który itak kupił .
    Teraz jest na łasce obcego kapitału.
    Trzeba zacząć dbać i promować swoje marki a nie szwabowi czy ruskowi nabijać kabzy .
    Albo tandetę z chin kupować
    Mi już się nie chce tłumaczyć synowi dlaczego muszę mu znowu zabawkę skleić .
    Do partii rządzącej ..głosowałem na was więc teraz ruszcie dupy do roboty i dbajcie o nasze dobre interesy a Tuska ....odszczelic

  • 123 02.11.2022

    A ja zauważyłam od kilku tygodni że kasjerki w biedronce oszukują klientów licząc im droższe produkty niż oni kupują, wpisując inne kody. Mnie osobiście zdarzyło się to 3 razy w ciągu trzech tygodni.

  • 123 02.11.2022

    A ja zauważyłam od kilku tygodni że kasjerki w biedronce oszukują klientów licząc im droższe produkty niż oni kupują, wpisując inne kody. Mnie osobiście zdarzyło się to 3 razy w ciągu trzech tygodni.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także