23.09.2020/08:38

Właściciel sieci Dino został najbogatszym Polakiem wśród giełdowych miliarderów

Na pierwszym miejscu wśród giełdowych miliarderów znalazł się Tomasz Biernacki, twórca i główny udziałowiec sieci Dino. Wyprzedził Zygmunta Solorza, dotychczasowego lidera – podaje „Rzeczpospolita”.

Dziesięciu największych indywidualnych inwestorów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kontroluje obecnie akcje warte łącznie 42 mld zł. Liderem został właśnie Tomasz Biernacki – pakiet akcji spółki Dino Polska, które kontroluje jej założyciel i główny udziałowiec, zostały przez „Rzeczpospolitą” wycenione na ponad 11 mld zł.

Tomasz Biernacki wyprzedził Zygmunta Solorza, który przez lata był liderem rankingu, głównie dzięki pakietowi akcji Cyfrowego Polsatu, wartemu dziś ok. 10 mld zł. Dzięki nieustającej szarży walorów spółki Dino Polska, które systematycznie drożeją od debiutu w 2017 r., giełdowy pakiet Biernackiego jest obecnie wart o miliard złotych więcej.

Jak wylicza „Rz”, kolejni w rankingu są akcjonariusze producenta gier CD Projekt, którzy zajmują miejsca od trzeciego do piątego. Ich majątki są jednak o kilka miliardów mniejsze od stanu posiadania liderów.

Akcje Dino Polska wyceniane są obecnie na ponad 22 mld zł.

Czytaj więcej na stronie rp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.