17.02.2021/16:27

Zmiana personalna w PHZ Baltona. Wojciech Czernek nowym prezesem zarządu

Wojciech Czernek został z dniem 1 lutego 2021 r. prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Baltona” SA.

Przed dołączeniem do PHZ „Baltona” Wojciech Czernek pracował jako dyrektor zarządzający i prezes zarządu w TOYS”R”Us Poland Sp. z o.o., gdzie był odpowiedzialny za wprowadzenie sieci sklepów na rynek polski.

Największym osiągnięciem menedżera w tej firmie było osiągnięcie i przekroczenie progu rentowności, utrzymanie płynności finansowej spółki oraz oddalenie przesłanek upadłościowych po bankructwie spółki matki ToysRUs Inc.

W latach 2009-2011 Czernek pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w REWE Int. – Billa Ukraina (wcześniej od 2006 roku jako COO, członek zarządu w REWE Group – Billa Polska), gdzie z sukcesem wpłynął na poprawę organizacji i relacji firmy z organami kontrolnymi i administracją publiczną, przyspieszył ekspansję sieci oraz poprawił centralne działania logistyczne, które wpłynęły na poprawę marży, wzrost sprzedaży i zmniejszenie ubytków.

Wojciech Czernek pracował również dla takich firm, jak Ahold Polska (2005-2006) oraz NOMI S.A. (2004-2005). Swoją przygodę z branżą retail zaczął w 1994 roku w Makro Cash and Carry Polska, gdzie zaczynał jako kierownik Działu Przyjęcia Towaru i po wielu awansach opuścił struktury w 2003 roku jako zastępca dyrektora operacyjnego.

W 2014 r. Wojciech Czernek ukończył studia Executive MBA na Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także