REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

W tym tygodniu odbędzie się premiera aplikacji mobilnej Auchan przygotowanej dla polskich klientów - dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. To kolejny krok w digitalowej transformacji biznesu francuskiej sieci w Polsce.

REKLAMA
Na zdj. aplikacja Auchan dedykowana rynkowi polskiemu

Na zdj. aplikacja Auchan dedykowana rynkowi polskiemu

Z naszych informacji, iż Auchan celuje z datą premiery aplikacji w 7 lutego. Pracownicy sklepów Auchan zostali już o tym poinformowani i są zachęcani przez sieć do pobierania aplikacji na własny telefon i jej testowania.

O tym że Auchan szykuje się do wdrożenia na polskim rynku aplikacji mobilnej można się dowiedzieć również ze zmienionych w ostatnim czasie regulaminów newslettera Auchan i usługi Auchan Direct. W obu dokumentach pojawiły się zapisy mówiące o aplikacji mobilnej Auchan.

Dotychczas Auchan było jedną z nielicznych spośród największych sieci handlowych w Polsce, które nie mają własnej aplikacji mobilnej. Nawet zakupy przez internet w ramach usługi Auchan Direct nie były możliwe poprzez dedykowaną aplikację, a jedynie z poziomu responsywnej strony w przeglądarce.

Warto podkreślić, że na rodzimym rynku francuskim Auchan ma nie jedną, lecz kilka aplikacji mobilnych: Auchan, Auchan Drive oraz Auchan Direct. Najbardziej rozwiniętą z nich jest pierwsza z wymienionych, która w 2017 r. zyskała sporo nowych funkcji. Aplikacja Auchan pozwala m.in. na przeglądanie gazetek handlowych, podpięcie karty lojalnościowej, tworzenie list zakupowych, skanowanie kodów kreskowych, czy dokonywanie e-zakupów. Oferuje także porady z zakresu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ciekawostką jest wykorzystanie w aplikacji technologii augmented reality (rzeczywistość rozszerzona). Firma używa AR do prezentacji katalogów z produktami. To ukłon głównie w stronę młodszych klientów, zainteresowanych nietypowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Poprosiliśmy biuro prasowe Auchan Polska o komentarz nt. aplikacji wprowadzanej przez sieć na polski rynek, jednak do momentu publikacji niniejszego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Gdy ją otrzymamy, zaktualizujemy tekst.

Aktualizacja, 6 lutego:

Wiemy już, jakie funkcje będzie zawierała aplikacja mobilna Auchan dedykowana polskiemu rynkowi. Za jej pomocą będzie można: korzystać ze specjalnych zniżek (dostępnych tylko w aplikacji; kody pokazywać trzeba będzie przy kasie), przeglądać gazetki reklamowe, sprawdzać godziny otwarcia i dojazd do sklepów, a także "korzystać z praktycznych porad, smacznych przepisów i inspiracji". To na razie wszystkie funkcje, co oznacza, że użytkownicy aplikacji nie zrobią jeszcze za jej pomocą zakupów przez internet. Wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że w przyszłości funkcja ta zostanie dla klientów Auchan udostępniona.

Aplikację Auchan będzie można pobrać zarówno z Google Play (Android), jak i z App Store (iOS).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 29

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 8
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kristof 1 ponad rok temuocena: 100% 

  nie działa i nie można jej pobrać, badziewie do kwadratu, extra, że są promocje ale nie ma opcji żeby z nich skorzystać, lecę do lidla

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony