REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)
Galeria handlowa firmy Carrefour Polska

Galeria handlowa firmy Carrefour Polska (materiały prasowe, Carrefour Polska)

Francuska sieć Carrefour zmienia godziny otwarcia części swoich sklepów w Polsce. Czynne całą dobę są już m.in. niektóre markety w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Poznaniu. W sumie jest ich już kilkadziesiąt, a systematycznie uruchamiane są kolejne.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

W przypadku Carrefoura nie dziwi wydłużanie godzin otwarć w przypadku sklepów convenience, placówek osiedlowych, czy sklepów na stacjach paliw, ale hipermarkety i duże supermarkety są już czymś nowym. Warto ten ruch Carrefoura przeanalizować w kontekście procesu skracania godzin otwarcia placówek sieci Tesco w Polsce i Wielkiej Brytanii. To właśnie Tesco budowania unikalności marki utrzymywało przez wiele lat największe formaty skalpów otwarte przez całą dobę. Klient o godzinie 11 w nocy, czy o czwartej nad ranem mógł zrobić zakupy w placówce brytyjskiej sieci.

Jednak w 2015 r. Tesco zdecydowało, że nie opłaca się utrzymywać placówek w całodobowym modelu, który znacznie podnosił koszty funkcjonowania sklepów. Firma stopniowo zaczęła ograniczać godziny otwarcia w części sklepów, szczególnie tych w których sprzedaż nocna była niska. Zmiany strategii wymusiła także sytuacja na rynku, na którym działa dużo małych placówek całodobowych, głównie z alkoholem, zlokalizowanych blisko klienta.  W Polsce Tesco skróciło godziny otwarcia przynajmniej w kilkunastu hipermarketach.

Tesco, postanowiło ograniczyć godziny otwarcia (część sklepów nadal działa w trybie 24h), natomiast Francuzi właśnie wchodzą z (wybranymi) największymi placówkami w tryb pracy 24h. Zatem już nie tylko w dzień, ale i przez całą noc zakupy można robić w warszawskim hipermarkecie Carrefour przy ul. Grójeckiej, jak również w stołecznym Carrefour Express na ul. Skarbka z Gór. W Łodzi otwarty non-stop jest hipermarket w alei Bandurskiego, zaś w Krakowie aż pięć placówek Carrefour Express - dwie przy ul. Dietla, a także na ul. Brzozowej, ul. Wielickiej i na placu Jana Matejki. W Poznaniu całą dobę czynny jest Carrefour Express przy ul. Warszawskiej. Nowy koncept godzinowy wprowadzono też w markecie w Bolesławcu (ul. 10 marca).

W trybie 24h działa też większość sklepów Carrefour Express Convenience, działających na stacjach paliw, m.in. w Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi, Dąbrowie Górniczej, Gdyni, Jeleniej Górze, Kielcach, Lubinie, Pruszczu Gdańskim, Radomiu, Toruniu, Tychach, Warszawie i Wrocławiu.

Carrefour Polska zarządza obecnie w Polsce siecią ponad 800 sklepów w pięciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~banus 1 11 miesięcy temu

  łapy nie dam sobie uciąc, ale wydaje mi się, że przy ulicy Grójeckiej w Warszawie nie ma Hipermarketu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony