REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Pixabay.com)

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas powiedział, że podatek cukrowy to działanie na rzecz zdrowia. Trzeba odwrócić myślenie o nim, nie jako o daninie, ale inwestycji w zdrowie – podaje portal forsal.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jarosław Pinkas odniósł się do pomysłu zawartego w Narodowej Strategii Onkologicznej, zakładającej m.in. wprowadzenie podatku cukrowego do końca 2022 roku. Strategia trafiła pod koniec listopada do uzgodnień międzyresortowych i najprawdopodobniej zostanie przyjęta przez rząd.

Główny Inspektor Sanitarny wyjaśnił, że „to jest danina na zdrowie, to działanie na rzecz zdrowia”. Jego zdaniem nie jest danina, by Polacy płacili więcej, ale by byli zdrowsi. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Genio 1 7 miesięcy temu

  Czyli następna podwyżka ceny paliwa będzie również tłumaczona troską o zdrowie Polaków..? Żebyśmy zażywali więcej ruchu i przesiedli się na rowery? Cóż za wspaniały rząd-tak bardzo dba o nas, biednych żuczków.. ;)) Powinni podnieść wszystkie ceny wszystkich produktów żywnościowych, bo obżarstwo doprowadza do nadwagi!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony