23.05.2018/13:56

10 dowodów, że Lidl wygrywa konkurencję z Biedronką

W całej Europie dyskonterzy znacząco zmienili krajobraz rynku spożywczego. Nie tylko zmuszają tradycyjnych detalistów do zmiany modelu biznesowego, ale także skłaniają producentów do kwestionowania wartości dodanej ich produktów w oczach konsumentów. Dyskonterzy tacy jak Aldi, Lidl, Biedronka czy Netto stopniowo wykrawają kolejne kawałki rynkowego tortu z talerzy funkcjonujących od lat graczy krajowych. W Polsce Lidl skutecznie konkuruje nawet z Biedronką. Analizę strategii Lidla i Biedronki opublikował na swoim profilu w serwisie LinkedIn Sebastian Rennack, starszy analityk detalu w LZ Retailytics.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gatonegro 24.05.2018

    ile Lidl zapłacił wam za ten artykuł ? On powinien być opisany jako reklama lub sponsorowany :-)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.