12.12.2018/13:02

10-proc. wzrost cen żywności w 2019 r. to optymistyczny scenariusz

Wstępne szacunki wskazują, że w 2019 r. żywność może podrożeć co najmniej o 10 proc., a w kategoriach najbardziej energochłonnych – to niestety podstawowe produkty: mleko i przetwory, mięso czy chleb – podwyżki mogą być znacznie większe – ostrzega Andrzej Gantner w TVN24.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Polak 14.12.2018

  Kiedyś musiało nastąpić zderzenie z rzeczywistością. Szkoda tylko, że NIKT z przydupasów Karła z Żoliborza tego nie rozumie :( Oczywiście za tych dyletantów u steru i ich politykę neobolszewickiego rozdawnictwa zapłacą uczciwie pracujący Polacy:(

 • kupiec 13.12.2018

  Zajmuje się zakupami od wielu wielu lat i takiej fali podwyżek na takim poziomie w praktycznie wszystkich kategoriach jeszcze nie było. Ceny żywności nas zaskoczą bo nikt nie jest w stanie wziąć na siebie tych zmian.

 • DO NBP i RPP 12.12.2018

  Przepraszam, oczywiście stosując nieostrożną politykę pieniężną, zamiast ostrożnościowej, nastawionej na zwalczanie inflacji i wszelkiego typu baniek spekulacyjnych, do czego jest powołane NBP i RPP przede wszystkim! Takim jak obecnie działaniem, i tym sprzed wielu miesięcy przyczyniają się do ogromnej inflacji i spadku wartości pieniądza, dyletant i jego koleżkowie, za nic mają wzrost cen!!!

 • DO NBP i RPP 12.12.2018

  A na czele NBP mamy dyletanta, który nie reaguje wraz z ziomkami z podwórka czytaj RPP, stosując ostrożną politykę pieniężną. Mamy rozdmuchanie na nieruchomościach, na inwestycja publicznych, w konsumpcji, a ten dyletant wraz z koleżkami z RPP uważają za egzotyczne podnoszenie stóp procentowych. Proszę najpierw utrzymać w ryzach inflację tego roczną, bo w przyszłym roku nie dacie rady już kompletnie.
  Wstyd NBP i RPP, ogromny wstyd i zażenowanie!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.