04.04.2022/10:31

100% Zielonej Energii zakupionej przez OSM Łowicz

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu świadomie chroni środowisko naturalne dzięki skorzystaniu z oferty 100% Zielonej Energii Energa Obrót S.A.  zakupionej na rok 2022 w ilości 31340 MWh. Energia w całości została wytworzona przez elektrownie wodne, wiatrowe lub słoneczne i jest wolna od CO2.

Fakt korzystania przez OSM Łowicz w 100% z energii elektrycznej wytworzonej  przez elektrownie wodne, wiatrowe i słoneczne przekłada się na ograniczenie emisji do środowiska szkodliwych substancji powstających w instalacjach do spalania paliw w procesie produkcji energii elektrycznej.  Na podstawie wskaźników emisji CO₂, SO₂, NOx, CO i pyłu całkowitego dla odbiorców końcowych energii elektrycznej,  podanych przez Krajowy Ośrodek Bilansowania  i Zarządzania Emisjami,  zakupiony przez OSM Łowicz wolumen energii elektrycznej zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 21 875 ton oraz:

  • tlenku siarki o        15,9 tony
  • tlenku azotu o        16,4 tony
  • tlenku węgla o          6,3 tony
  • pyłu całkowitego o 0,8 tony

Dodatkowo OSM Łowicz wykazuje dbałość o środowisko poprzez oczyszczanie ścieków. Oczyszczaniem ścieków powstałych podczas przerobu mleka w zakładzie produkcyjnym zajmuje się spółka OSM Łowicz - Ekołowiczanka.  W procesie oczyszczania, ze ścieków produkowany jest biogaz, który następnie wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej. Na całość energii elektrycznej wyprodukowanej w ten sposób Ekołowiczanka Sp. z o.o.  otrzymała wydawane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki tzw. zielone certyfikaty będące potwierdzeniem wyprodukowania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także