26.10.2018/17:07

11 osób z zarzutami za podrabianie kawy Lavazza

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstw związanych z wprowadzaniem do obrotu podróbek usłyszało w połowie października br. 11 osób. Chodzi o warte ponad 1,8 mln zł podróbki kawy Lavazza, którą CBŚP przechwyciło w lutym 2017 roku.

Gdy w lutym 2017 roku funkcjonariusze odkryli proceder, 24 tony towaru wartości ponad 1,8 mln zł było zapakowane i przygotowane do sprzedaży w magazynie w jednej z miejscowości powiatu częstochowskiego. Zabezpieczono łącznie 60 palet z kartonowymi pudłami. W środku znajdowały się kilogramowe opakowania kawy z logo Lavazza. Zabezpieczono również linię produkcyjną służącą do porcjowania i paczkowania kawy. Sprzęt był już zdemontowany, załadowany na samochód i przygotowany do wywiezienia.

W toku śledztwa, które nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach, CBŚP ustaliło 11 podejrzanych. Przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstw związanych z wprowadzaniem do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania tą grupą.

Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast osobie podejrzanej o kierowanie tą grupą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: CBŚP

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.