01.06.2020/09:43

120 partnerów Lewiatana wsparło fundusz pomocowy dla franczyzobiorców

Już 120 partnerów handlowych sieci Lewiatan zdecydowało się na wsparcie "Funduszu Pomocy Lewiatańczykom", czyli projektu w ramach którego przyznawana jest pomoc dla franczyzobiorców sieci, którzy ucierpieli w trakcie pandemii COVID-19.

Lewiatan podkreśla, że był pierwszą siecią w Polsce, która we współpracy ze spółkami regionalnymi oraz franczyzobiorcami zdecydowała się na wdrożenie tego rodzaju projektu. Wartość funduszu pomocowego, w ramach którego udzielane są nieoprocentowane pożyczki, to 10 mln zł. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na pomoc organizacyjną i prawną.

Od początku walki z koronawirusem w Polsce Lewiatan i powiązane z nim podmioty zdołały już wesprzeć ponad 30 szpitali i placówek medycznych. Sieć przekazała ponad 50 palet produktów, takich jak woda, środki dezynfekujące i artykuły higieniczne. Oprócz tego od początku ponad 500 sklepów Lewiatan (na 3,2 tys. placówek zrzeszonych w sieci) zrealizowało także 13 tys. zamówień na zakupy dla osób starszych i chorych w ramach akcji "Sąsiedzka pomoc".

- Wrażliwość naszych franczyzobiorców i pracowników oraz ich doskonała znajomość problemów, z jakimi borykają się nasi najbliżsi sąsiedzi, pozwoliły nam szybko podjąć działania wspierające najbardziej potrzebujących. Dziś, w pełni przygotowani, odważnie wkraczamy w nową rzeczywistość – mówi cytowany w komunikacie Robert Rękas, prezes PSH Lewiatan. Deklaruje przy tym, że w czasie pandemii dla sieci "priorytetem jest ochrona biznesów franczyzobiorców".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.