21.01.2021/15:55

3 pomysły na prezenty firmowe

Budują rozpoznawalność marki, pomagają w utrzymaniu lojalności klienta, ocieplają wizerunek firmy, a czasem pełnią funkcję nośnika reklamy. Mowa o prezentach firmowych.

Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia i początku nowego roku właściciele firm, menedżerowie i osoby odpowiadające w firmach za HR zastanawiają się nad prezentami firmowymi dla kontrahentów. Niezależnie od tego, czy prezenty wręczamy naszym stałym klientom, partnerom biznesowym, czy pracownikom, te drobne gesty budują pozytywny obraz firmy, zwiększają zaangażowanie pracowników i utrzymują zainteresowanie wśród klientów. Co może się sprawdzić jako prezent firmowy? Zobacz nasze podpowiedzi.

  1. Czekoladowe co nieco

Czy czekolada to dobry pomysł na prezenty firmowe? Jak najbardziej! Dobra, wysokiej jakości czekolada belgijska w postaci gustownych pralinek czy wyrafinowanej tabliczki różowej czekolady z drobinkami złota to upominek, który ucieszy każdego, niezależnie od wieku, branży czy pełnionego stanowiska. Z jednej strony wręczenie czekolady buduje nasz pozytywny wizerunek (w końcu czekolada przywołuje masę pozytywnych skojarzeń związanych z dzieciństwem, beztroską i poczuciem bezpieczeństwa), z drugiej – jest bezpiecznym, niekontrowersyjnym i niekłopotliwym prezentem dla obdarowanego. Sprawdzi się zarówno jako prezent dla firm, jak i prezent firmowy dla klientów.

  1. Wieczne pióro

Na szczęście wbrew wyobrażeniom najmłodszych pokoleń, pisanie odręczne nie odeszło do lamusa (i jeszcze pewnie długo nie odejdzie). Ekskluzywne pióro wieczne to nie tylko jedno z najstarszych narzędzi służących do złożenia podpisu, ale też symbol statusu. Wieczne pióro będzie idealnym prezentem dla ważnego partnera biznesowego, np. prezesa firmy.

Kupując pióro wieczne, należy zwrócić uwagę na markę (w tym przypadku renoma producenta jest gwarancją jakości i znaczenia, jakie niesie ze sobą posiadanie danego pióra), wagę (lekkie pióra sprawdzą się dla osób, które częściej sięgają po to narzędzie) i grubość stalówek (od bardzo cienkich oznaczanych literą F, do grubych oznaczanych literą B).

  1. Powerbank

Powerbank to wyjątkowo praktyczny gadżet. O jego niezbędności wiedzą ci, którzy często są w podróży, w tym także w miejscach w których w ogóle nie ma możliwości podładowania telefonu (niektóre składy pociągów czy inne środki komunikacji publicznej) albo byłoby to niekomfortowe i wymagało proszenia o pomoc osoby trzecie (restauracje, targi firmowe, konferencje).

Wybierając Powerbank należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego pojemność. Jest to parametr, który w przybliżeniu określi, na ile pełnych doładowań naszego urządzenia nam wystarczy (bez konieczności ładowania samego powerbanka).

Co łączy powyższe prezenty? W przypadku każdego z nich możliwa jest personalizacja. Logo naszej firmy albo nazwisko konkretnego pracownika może zostać wydrukowane na pudełku czekoladek, wygrawerowane na wiecznym piórze, umieszczone na ozdobnej banderoli owijającej opakowanie pralinek. Pamiętajmy, że spersonalizowany prezent mocniej zapada w pamięć obdarowanego i pozostawia dobre wrażenie.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.