01.03.2020/14:17

7-Eleven testuje maszyny vendingowe w sklepie. Mają pomóc w sprzedaży nocą

Sieć 7-Eleven przekształci na noc jeden ze swoich sklepów convenience i ustawi w nim automaty. Ma to być test, który może pomóc w rozwiązaniu problemu braku pracowników na nocnych zmianach.

Jak donosi nikkei.com, pilotażowe rozwiązanie zostanie zastosowane w przerobionym outlecie w dzielnicy Nerima w Tokio. Jeżeli się sprawdzi, zostanie rozszerzone na inne sklepy w pozostałych częściach Japonii.

Sześć maszyn vendingowych, które zajmie ok. 30 mkw. będzie działać od północy do 6 nad ranem. Strefa z automatami zostanie odgrodzona od reszty sali sprzedaży specjalnymi, metalowymi ściankami działowymi. Poza tymi godzinami sklep będzie działał normalnie.

Maszyny vendingowe zaoferują ok. 170 produktów od kanapek i kulek ryżowych po kawę. Klienci będą mogli kupować w nich również papierosy. Muszą jednak posiadać specjalną kartę Taspo, którą zweryfikują swój wiek. Nie będzie można za to kupować alkoholu.

Rozwiązanie testowane jest przede wszystkim ze względu na brak pracowników oraz ich, jak określają to franczyzobiorcy sieci , niewspółmiernie do ilości nocnej sprzedaży zarobki.

To nie jedyne tego typu rozwiązanie testowane przez sieć.7-Eleven sprawdza również w swoich sklepach system kas samoobsługowych. Jednak przewagę maszyn vendingowych jest fakt, że koszty instalacji są zdecydowanie niższe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.