24.03.2020/14:52

7 zasad higieny, które powinny obowiązywać klienta w sklepie

Do sklepów nie powinny wybierać się osoby starsze, jako grupa najwyższego ryzyka oraz dzieci, które łatwo mogą rozwlekać chorobę. Po potrzebne produkty warto wybrać się w godzinach, w których jest najmniej klientów. W dzisiejszych czasach, warto zaopatrzyć się w większą ilość jedzenia i innych potrzebnych na bieżąco artykułów, by ograniczyć wizyty w sklepie. Podczas zakupów należy też zachować środki ostrożności - podaje topagrar.pl.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) oraz SANEPID wskazują na podstawowe zasady, jakie powinni zachować konsumenci podczas zakupów. Oto one:

1. Unikaj przebywania w miejscach zatłoczonych, utrzymuj odstępy w kolejkach, najlepiej na około 1,5 m. Jeśli sklep jest niewielki, niech w środku nie przebywają więcej niż dwie osoby.

2. Pamiętaj o higienie kichania i kasłania, w szczególności przy pakowaniu żywności luzem, tj. pieczywa, orzechów i owoców.

3. Do pakowania żywności używaj jednorazowych rękawic foliowych oraz torebek. Niehigieniczne jest przebieranie i dotykanie produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, suszone owoce).

4. W miarę możliwości kupuj pakowane owoce i warzywa, które będziesz spożywać bez obróbki termicznej.

5. Unikaj produktów wystawionych na ladach, bez żadnych osłon.

6. Jeśli możesz, płać kartą – gotówkę dotyka bardzo wiele osób i może się na niej przenieść wirus.

7. Po powrocie z zakupów dokładnie umyj ręce. Powtórz tę czynność, gdy rozpakujesz nabyte produkty i rozlokujesz je w szafkach.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • cwaniaczek 24.03.2020

    A gdzie ta 7 zasada? (brakuje numerku 5)...
    Supermarket supermarketowi nierówny... w Auchan i na wejściach i przy toaletach płyny do dezynfekcji. Dodatkowo rękawiczki dla klientów przy wejściu na halę :-)

  • Klient 24.03.2020

    Warto zobowiązać właściecieli supermarketów do zainstalowania przy wejściu do sklepów podajników płynów/żeli odkażających! Chyba stać je na to. Utargi ogromne a właściciele nie wspomagają bezpieczeństwo klientów. Zmusić pod rygorem zamknięcia. O gdzie jest pole do popisu sanepidu!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.