26.08.2020/13:34

70 stacji Avia na koniec roku

Zarząd Grupy Unimot potwierdził, że pomimo przejściowych problemów nie zmienia planów i chce zamknąć rok z liczbą 70 stacji paliw pod szyldem Avia na koncie. 
 

Władze spółki Unimot podczas dzisiejszego czatu inwestorskiego przyznały, że w czasie pandemii na około dwa miesiące wtrzymały działania w zakresie pozyskiwania nowych stacji. Cel w postaci 70 placówek pod szyldem Avia w Polsce pozostał jednak aktualny. Czas wstrzymania rozwoju spółka  wykorzystała na wprowadzenie nowego konceptu gastronomicznego oraz przygotowanie do operowania większą liczbą obiektów, z których 10 jest już własnością Grupy Unimot. 

Zarząd spółki pochwalił się też dobrymi wynikami w zakresie sprzedaży paliw na stacjach Avia w lipcu i pierwszych trzech tygodniach sierpnia. W porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym sprzedaż wzrosła o ok. 50 proc., co jest związane głównie z większą liczbą obiektów w sieci. Porównując wyniki poszczególnych stacji rok do roku wolumeny sprzedaży paliw także były na lekkim plusie.

Na ten moment Unimot posiada 52 stacje paliw w Polsce i 10 na Ukrainie. Poza tym spółka zajmuje się importerem paliw ciekłych i gazowych. Prowadzi także handel ropą naftową z USA. Multienergetyczna oferta spółki obejmuje zarówno hurtową sprzedaż paliw dla klienta biznesowego, jak również sprzedaż detaliczną gazu propan-butan, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient 27.08.2020

    Czas na inwestycję we Włocławku! Czas rozbić monopol BP-Circle-Shell-Orlen!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także