28.03.2017/13:49

81% Polaków robi w niedziele zakupy w internecie

Z opublikowanego dziś raportu Izby Gospodarki Elektronicznej zatytułowanego “Kochamy e-niedziele. Polacy o zakupach i pracy w niedziele” wynika, że Polacy nie chcą ograniczenia handlu w internecie w niedziele. Za wyłączeniem e-sklepów spod zakazu handlu w niedziele jest 57 proc. badanych, 33 proc. nie ma zdania. Zaś  wśród e-kupujących odsetek popierających wyłączenie e-handlu spod zakazu wynosi aż 70 proc. Również osoby pracujące lub będące właścicielami e-sklepów są zdania, że e-commerce powinien być wyłączony z zakazu handlu w niedzielę - 45proc wskazań.
 

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • beatka 10.05.2017

  Nie jest tak, że ta ustawa jest do końca zła, jest kilka punktów, które trzeba poprawić, m.in. Ten wykluczający małe sklepy franczyzowe z wyjątkó∑ od zakazu handlu w niedziele
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/?pv=7

 • A. 17.04.2017

  Upadły na głowę te "mądre głowy", które chcą nam zabronić zakupów w niedziele. XXI wiek, wszyscy stają na głowie, żeby klient mógł wygodnie kupować, płacić, wybierać, przebierać, a barany rządowe chcą iść w regres, najlepiej do epoki kamienia łupanego i zamkną mięsne sklepy mówiąc, że samemu trzeba zwierza upolować. Ciemnogród cholerny.
  Jak chcą wprowadzić też zakaz e-zakupów, to po co się rozdrabniać - niech wyłączają w niedziele prąd - będzie po problemie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.