11.09.2019/12:38

A jednak! Kaufland chce przejąć 5 lokalizacji po hipermarketach Tesco. Wnioski już w UOKiK

Kaufland złożył do UOKiK pięć wniosków o zgodę na przejęcie lokalizacji, w których działały hipermarkety Tesco. Tym samym potwierdziły się informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl, który już w sierpniu br. pisał, że to właśnie niemiecka sieć supermarketów jest głównym pretendentem do przejęcia sklepów, które Tesco wystawiło na sprzedaż.

Właśnie wpłynęło w tej sprawie 5 wniosków do UOKiK, w których Kaufland wyraża chęć przejęcia 5 hipermarketów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Gdańsku.

Dla analityków, z którymi rozmawialiśmy na temat przejęcia najbardziej prawdopodobnym pretendentem do wejścia w lokalizacje po hipermarketach Tesco była właśnie niemiecka sieć Kaufland. Dlaczego? Przewidywali oni, że w przypadku tej sieci nie będzie problemów z uzyskaniem zgody na transakcję ze strony UOKiK.

Jeśli te wiadomości się potwierdzą, już niedługo Kaufland zagospodaruje nieruchomości sprzedane przez Tesco.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:
E.Leclerc, Auchan, Kaufland, Carrefour – która sieć otworzy sklepy w lokalizacjach po 5 hipermarketach Tesco?

W komunikacie dotyczącym zakupu krakowskiej siedziby Tesco opublikowanym dziś przez UOKiK, czytamy:

W ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca – Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu („Kaufland”) nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, która jest częścią powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie („Tesco Polska”) do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowaną w Krakowie przy ul. Wielickiej 259 (dalej także jako „Tesco Kraków”).
Zgłaszana koncentracja stanowi drugi etap wieloetapowej koncentracji, który poprzedzi sprzedaż na rzecz spółek Snowfinch 19 sp. z o.o. II sp. k z siedzibą w Warszawie („Snowfinch 19 II SPK”) oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu („Zodiac”) praw do nieruchomości, na której znajduje się obiekt handlowy, w którym mieści się Tesco Kraków.
Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU. Tesco Kraków jest jednym ze sklepów należących do ww. sieci. Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc, z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii. Grupa Tesco jest międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Mieszkaniec 12.09.2019

    Witam Czy wiadomo co będzie w miejsce Tesco w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Słowiańskiej ??

  • Abb 11.09.2019

    Ale po co papiery do ukoik, jak ukoik już wcześniej im je zwrócił ponieważ na taką małą skalę nie trzeba pytać o zgodę.

  • wefwegfqe 11.09.2019

    może MLekovita też by chcętni eeprzejełą

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.