18.12.2020/15:10

A jednak! MF zapowiada, że podatek od handlu firmy zapłacą już od 1 stycznia 2021 r.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało dziś, że nie planuje dalszego przedłużenia zawieszenia poboru podatku od handlu detalicznego. Oznacza to, że będzie on pobierany od 1 stycznia 2021 roku. Mimo że TSUE nie wydał wyroku w sprawie sporu toczącego się między polskim rządem a Komisją Europejską. Jak wcześniej zapowiedział TSUE, wyrok na pewno nie zapadnie do końca roku.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Dostawca 21.12.2020

  Podatek w pierwszej kolejności będą płacić dostawcy, sieci na tym jeszcze zyskają gdyż będą domagać się kasy od producentów a ceny na półkach i tak podniosą pod pretekstem podatku. Nic tu nie zmieni opinia że jest duża konkurencja cenowa na rynku. Niestety robimy zakupy blisko domu więc nie pojedziemy na drugi koniec miasta, dzielnicy aby kupić taniej masło czy mleko .... No chyba, że zrobią to osoby mające czas. Pytanie jak Rząd chce po wprowadzeniu tego podatku zabezpieczyć dostawców? Pewnie tak jak Hotele w obecnej sytuacji. Nie potrafi się usunąć z zapisów opłat półkowych a na pokaz wystawia się Biedronce "narodową" karę ..... Dziwny jest Świat ..... Zdrowych Świąt życzę!

 • Marcel 20.12.2020

  zapłacimy my klienci

 • Ada 19.12.2020

  Podatek zapłacą klienci - w wyższych cenach na półkach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także