21.05.2019/11:50

Adam Abramowicz, rzecznik MŚP gościem Kongresu Rynku FMCG 2019

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, weźmie udział w Kongresie Rynku FMCG 2019. Podczas wydarzenia Abramowicz wystąpi w debacie "Handel pod presją legislacji, rynku pracy i konsumenta", jaka odbędzie się pierwszego dnia Kongresu na scenie głównej".

Jednym z tematów, jakie zostaną poruszone w trakcie wspomnianej dyskusji, będzie wyrok Sądu UE w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej i konsekwencje tego wyroku dla branży handlowej w Polsce. Przypomnijmy, że Adam Abramowicz zanim został rzecznikiem MŚP, pełnił rolę przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. To podczas posiedzeń tego zespołu konsultowany był kształt podatku handlowego.

Oprócz Adama Abramowicza, udział w debacie "Handel pod presją legislacji, rynku pracy i konsumenta" wezmą: Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji; Remigiusz Czernecki, wiceprezes i dyrektor handlowy GK Specjał; Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash; Łukasz Wojciechowski, partner w EY, Tomasz Kaczyński, partner w DZP oraz Karolina Karolczak, Partnership & Procurement Director w Sodexo Polska.

12. Kongres Rynku FMCG 2019 odbędzie się w dniach 28-29 maja w hotelu Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw (ul. Skalnicowa 21 w Warszawie). Kongres organizowany jest przez Wydawnictwo Gospodarcze, a partnerem organizacyjnym tegorocznej edycji jest firma Modern-Expo.

Kongres Rynku FMCG co roku gromadzi w jednym miejscu najważniejszych reprezentantów sieci handlowych, hurtowni, firm produkujących żywność, kosmetyki i chemię gospodarczą, dostawców usług, analityków rynkowych i ekspertów, naukowców, polityków, pracowników instytucji publicznych oraz innych decydentów. Goście Kongresu to m.in. prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy oraz kupcy, zarówno z firm o ugruntowanej już pozycji na rynku, jak i mniejszych przedsiębiorstw, których czas dopiero nadchodzi - zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W tym roku spodziewamy się około 1200 Gości Kongresu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.