08.06.2021/10:40

Adam Manikowski, managing director Żabka Polska, gościem specjalnym Retail & FMCG Congress 2021

Dr Adam Manikowski, managing director Żabka Polska, weźmie udział w jednej z debat podczas Retail & FMCG Congress 2021 - konferencji organizowanej przez Wydawnictwo Gospodarcze, wydawcę portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wydarzenie zaplanowane na 15-16 czerwca odbędzie się w całości online.

Przedstawiciel sieci Żabka wystąpi w debacie "Agile Retail. Nowa rzeczywistość w handlu detalicznym" podczas pierwszego dnia kongresu (15 czerwca).

Adam Manikowski stanowisko dyrektora zarządzającego Żabka Polska objął wraz z początkiem stycznia 2021 r. Od tej pory jest odpowiedzialny za całą jednostkę biznesową Żabka Polska, w tym za bilans ewentualnych zysków i strat największej sieci convenience w Polsce.

Wcześniej, w czerwcu 2018 r. Adam Manikowski objął funkcje członka zarządu oraz dyrektora operacyjnego (Chief Operations Officer) w firmie Żabka Polska. Tym samym był odpowiedzialny za zarządzanie zespołami: sprzedaży, logistyki, ekspansji oraz technicznym.

Adam Manikowski ma szerokie doświadczenie w handlu detalicznym, szczególnie w segmentach dyskontowym i wieloformatowym. W marcu 2017 dołączył do zespołu największego koncernu handlowego na świecie, czyli sieci Walmart. W kanadyjskim oddziale giganta pracował przez ostatnie dwa lata pełniąc funkcję wiceprezesa ds. marketingu.

Zanim dołączył do Walmart, zajmował kluczowe stanowiska w działach Marketingu i Operacji Tesco w Europie i Chinach. Z brytyjskim detalistą był związany wiele lat, gdzie najpierw jako Chief Operations Officer wspierał rozwój sieci w Chinach, a następnie objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Tesco Polska, gdzie był odpowiedzialny za podstawową działalność w formatach multi‑store i e‑commerce.

Początki kariery Adama Manikowskiego związane są ze strukturami operacyjnymi jednego z największych operatorów detalicznych w Europie Środkowej, czyli należącej do Grupy Jeronimo Martins sieci sklepów Biedronka, gdzie finalnie zajmował stanowisko Chief Marketing Officer.

>> Kliknij tutaj, aby wziąć udział w kongresie <<

>> Dlaczego warto wziąć udział w kongresie? <<

>> Zapoznaj się z agendą kongresu <<

>> Zobacz listę prelegentów Retail & FMCG Congress 2021 <<

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także