16.10.2018/11:19

Adam Pieniacki nowym prezesem Harper Hygienics

Harper Hygienics, notowany na GPW producent produktów higieniczno-kosmetycznych, wzmocnił zarząd dwoma menedżerami z doświadczeniem w dużych, międzynarodowych korporacjach. Funkcję prezesa zarządu objął dotychczasowy członek rady nadzorczej Adam Pieniacki, który zastąpił Rafała Szczepkowskiego. Nowym członkiem zarządu został również Sergejs Binkovskis.

Nowy prezes Harper Hygienics ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych firmach. Adam Pieniacki pełnił liczne funkcje zarządcze w spółkach publicznych, był m.in. członkiem zarządu w CI Games. Wcześniej był też dyrektorem generalnym w notowanej na GPW hurtowni farmaceutyków Prosper, gdzie odpowiadał za fuzję z Torfarmem, która doprowadziła do powstania Grupy NEUCA.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w Cuprum Banku S.A., a następnie pracował kolejno w KGHM Polska Miedź S.A., Wigropol, Flexpol. Zdobył też cenne doświadczenie w amerykańskich globalnych koncernach notowanych na NYSE takich jak: York International, Johnson Controls oraz UPS.

Zarząd Harper Hygienics wzmocnił także Sergejs Binkovskis, który równolegle pełni funkcję dyrektora wykonawczego w łotewskiej spółce SIA iCotton, będącej inwestorem strategicznym Harper Hygienics (obecnie posiada 66 proc. akcji). Sergejs Binkovskis odpowiada w SIA iCotton za organizację i koordynację procesów produkcji oraz zaopatrzenie zakładów produkcyjnych grupy w Rosji, na Łotwie i Białorusi. Doświadczenie w tych obszarach zdobywał w firmach produkcyjnych w Europie Wschodniej i w Wielkiej Brytanii.

Harper Hygienics jest spółką akcyjną od 2010 r. notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest producentem marek własnych oraz private label. Jest liderem na polskim rynku w wielu kategoriach produktów higienicznych.   rynkach zagranicznych.

W 2017 r. nastąpiły istotne zmiany właścicielskie w GK Harper Hygienics. Pakiet blisko 60 proc. akcji firmy został zakupiony przez łotewską Spółkę SIA iCotton, a następnie w wyniku wezwania na akcje Spółki firma iCotton osiągnęła próg 66 proc.  akcji Harper Hygienics.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.