11.01.2021/20:22

Adler, jedna z największych niemieckich sieci modowych, poległa w czasach pandemii

Zarząd niemieckiego giganta modowego złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Sieć chce dalej działać w ramach programu naprawczego – donosi serwis money.pl.

Niemiecka sieć salonów odzieżowych Adler – jeden z liderów tamtejszego rynku – uznała się za pokonaną przez pandemię COVID-19. Zarząd firmy złożył wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego w trybie naprawczym – informuje money.pl.

Wniosek złożony został we właściwym ze względu na siedzibę przedsiębiorstwa sądzie w Aschaffenburgu. Spółka chce kontynuować działalność pod nadzorem kuratora sądowego, który miałby przeprowadzić plan naprawczy.

Giganta z branży odzieżowej pokonała pandemia i związane z nią restrykcje sanitarne, z powodu których nastąpiły "znaczne spadki obrotów" w sklepach stacjonarnych sieci. Procedurą upadłościową nie są dotknięte zagraniczne filie Adlera. Obejmuje ona 142 placówki sieci w Niemczech.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także