14.08.2020/14:17

Adyen przetworzy europejskie transakcje Zalando

Firma Adyen, globalny dostawca płatności, rozpoczyna przetwarzanie płatności kart kredytowych Zalando na wszystkich rynkach europejskich.

Współpraca między firmami rozpoczęła się w 2019 roku, kiedy Zalando wybrało Adyen jako partnera płatności dla rozwiązania 3DSecure 2. Gigantowi e-commerce pomogło to we wdrożeniu dwuczynnikowego uwierzytelniania zgodnego z systemem PSD2 Strong Customer Authentication.

Partnerstwo zyskało szerszy wymiar, gdy Adyen zaczął działać jako pośrednik w płatnościach Zalando we Francji i krajach Beneluksu, wszędzie tam umożliwiając wdrażanie lokalnych metod płatności jak Cartes Bancaires i Bancontact. Korzystanie z międzynarodowego rozwiązania Adyen w zakresie autoryzacji i kompleksowej obsługi umożliwia Zalando bezpośrednie połączenie ze wszystkimi głównymi systemami kart i lokalnymi metodami płatności.

- Naszym celem jest zapewnienie klientom jak największej satysfakcji w całym procesie zakupowym, a płatności odgrywają w tym ważną rolę. Dzięki wiodącej roli w 3DSecure 2 firma Adyen zaoferowała Zalando Payments rozwiązanie, które wspiera klientów podczas dokonywania zakupów, a wszystko to w zgodzie z nowymi przepisami. Lepsze wyniki  umożliwiają nam osiągnięcie celów i generują dodatkowy dochód dzięki wyższym stawkom autoryzacji – mówi Rick Centeno, dyrektor zarządzający Zalando Payments.

- Karty kredytowe są popularnym środkiem płatniczym na wielu rynkach, a tworzenie optymalnych doświadczeń z klientami jest głównym motorem sukcesu platform e-commerce w Europie oraz na rynkach pozaeuropejskich  – dodaje Jakub Czerwiński, wiceprezes ds. sprzedaży w Adyen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także