24.02.2021/16:28

Agnieszka Górnicka, Inquiry: Vollmart będzie uzupełnieniem polskiego krajobrazu handlowego [KOMENTARZ]

W Siedlcach powstał pierwszy sklep nowej sieci Vollmart. Zdaniem Agnieszki Górnickiej, prezes Inquiry, formuła hard dyskont, w której funkcjonuje nowy gracz, ma szanse się przyjąć tylko w w wybranych miejscowościach, gdzie struktura konsumentów uzasadnia obecność takiego formatu.

– Mam wątpliwości, czy koncept, który reprezentuje Vollmart, będzie atrakcyjny dla Polaków. Historia dyskontów w Polsce pokazała, że formuła hard dyskont dobrze się nie przyjmuje. Polacy pokochali te dyskonty, które szły w stronę supermarketów lub wręcz „dyskontów premium” – mówi Agnieszka Górnicka, prezes zarządu Inquiry.

Jej zdaniem cena dla Polaków jest ważna, ale chcą oni mieć także świeży asortyment i produkty dobrej jakości. –  Biedronka, Lidl, Aldi czy Netto idą właśnie w tym kierunku. Być może formuła hard dyskont znajdzie swoje miejsce na rynku, ale pamiętajmy, że jeden punkt Vollmart czy trzy sklepy Mere nie są obrazem polskiego handlu. Mere nie rozwija się tak dynamicznie, jak zapowiadano i na pewno to nie jest ta sama liga, co 3000 sklepów Biedronki – mówi Agnieszka Górnicka, prezes zarządu Inquiry. 

I dodaje: – Taki  poziom dla formuły hard dyskont jest moim zdaniem w Polsce nie do osiągnięcia. Widzę natomiast potencjał dla takich sklepów w wybranych miejscowościach, gdzie struktura konsumentów uzasadnia obecność takiego formatu. Szacuję, że w Polsce jest miejsce dla stu, może dwustu sklepów w formule hard dyskont – byłyby wtedy uzupełnieniem polskiego krajobrazu handlowego – mówi Agnieszka Górnicka.

Przedstawiciele Vollmart są przekonani, że hard dyskont może być optymalnym konceptem sklepowym na trudniejsze, pandemiczne czasy, w których klienci są wrażliwi cenowo nieco bardziej niż w okresie boomu gospodarczego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także