27.12.2020/11:46

Agnieszka Sałek, QSL: Decyzje rządu oraz wsparcie dla gastronomii będą kluczowe

– Ze względu na ograniczenie działalności lokali jedzenie dużo częściej jest zamawiane z dostawą i na wynos. Wymusiło to na restauratorach zmiany w funkcjonowaniu lokali,
co wpłynęło także na ich zapotrzebowanie i zamówienia składane u operatora logistycznego – mówi Agnieszka Sałek, dyrektor handlowa Quick Service Logistics Polska. Podkreśla, że sytuacja w branżach gastronomicznej oraz pochodnych będzie mocno związana z ewentualnymi obostrzeniami.

Ekspertka zaznacza, że rok 2020 był dla nas wszystkich okresem pełnym wyzwań. W marcu sytuacja na rynku uległa całkowitej zmianie, która wymusiła sprawne wdrożenie procesów, które pozwoliły na zachowanie ciągłości działań w obliczu pandemii.

– Logistyka produktów świeżych jest nierozerwalnie związana z gastronomią, a ta została poważnie dotknięta przez obostrzenia. Naszym zadaniem jako partnera było szybkie dostosowanie się do nowej sytuacji i zapewnienie elastycznych dostaw – powiedziała Sałek.

Dodaje, że firmie ze względu na pandemię nie udało się zrealizować pierwotnie zakładanych celów.

– Od wiosny naszą uwagę skupiały bieżące działania. Część projektów została zawieszona, ponieważ kluczowe stało się utrzymanie serwisu zgodnie z możliwościami i oczekiwaniami naszych klientów, przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej. W 2020 udało nam się osiągnąć ten cel i takie nadzieje mamy na 2021. Wiele jednak będzie zależało od decyzji rządu oraz ich wsparcia dla gastronomii, jak również od wielu innych gałęzi gospodarki – podkreśla Agnieszka Sałek.

QSL Polska to operator logistyczny związany z branżą gastronomiczną. Współpracuje m.in. z sieciami KFC oraz Max Premium Burgers.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także