27.05.2013/15:45

Agros-Nova zamyka zakład we Włocławku

Zakład we Włocławku, w którym produkowano przetwory warzywno-owocowe, czeka likwidacja. Spółka tłumaczy decyzję względami ekonomicznymi.

Zakład we Włocławku jest jednym z czterech zakładów Grupy Agros-Nova. Jego pracowników czekają zwolnienia grupowe, produkcję przejmie zakład w Łowiczu. - W sytuacji ogromnego wzrostu kosztów i spadku popytu na rynku zmuszeni jesteśmy poszukiwać i wdrażać wszelkie rozwiązania, które przyniosą firmie konieczne oszczędności – tłumaczy Marek Sypek, prezes zarządu, dyrektor zarządzający Agros-Nova. – Ponad pół roku dłużej niż zakładaliśmy to w planach trwał proces sprzedaży zakładu we Włocławku. Rozmawialiśmy z kilkoma podmiotami i staraliśmy się za wszelką cenę znaleźć nowego właściciela i zapewnić pracownikom miejsca pracy. Niestety ostatecznie procesu sprzedaży nie udało się sfinalizować i kierując się rachunkiem ekonomicznym podjęliśmy tę trudną decyzję o likwidacji zakładu – dodaje. Prezes Sypek tłumaczy, że rozwijanie produkcji w Łowiczu okazało się korzystniejsze ze względów logistycznych i lokalizację.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.