22.02.2021/08:49

Akademia Allegro w rok przeszkoliła milion sprzedawców i klientów

W lutym minionego roku wystartowała platforma e-learningowa Akademia Allegro, oferująca bezpłatnie wiedzę o rynku e-commerce w formie kursów online, webinarów i podcastów. Allegro pochwaliło się, że z tego narzędzia przez rok skorzystało już milion sprzedawców i klientów.

Materiały przygotowane zostały przez zespół 46 ekspertów Allegro oraz pięć osób spoza firmy. Użytkowniy platformy mogli skorzystać z ponad 400 materiałów dodatkowych - filmów eksperckich, tutoriali i animacji, instrukcji obsługi, artykułów czy map myśli.

- Odbiorcami naszych kursów biznesowych są przede wszystkim polskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Planując nowe kursy często wychodzimy poza tematykę sprzedaży na Allegro i pomagamy poruszać się w świecie e-commerce. Przykładami są m.in. cykl “Jak uczyć się angielskiego?” czy “Profesjonalna komunikacja w biznesie” - wskazuje Kinga Hajducka, odpowiedzialna za Akademię Allegro.

Allegro szkoli nie tylko przedsiębiorców, ale też klientów. Firma przygotowała dla nich takie kursy,jak np. “8 zasad bezpiecznych bezpiecznych zakupów w internecie” oraz “Jakie masz prawa na zakupach”.

Przez rok działalności Akademia Allegro zorganizowała 177 webinarów, wzięło w nich udział 18 791 osób. Udostępniono 54 tematyczne kursy w wersji polskojęzycznej i 7 anglojęzycznej. Dedykowany kanał na YouTube, z filmami edukacyjnymi, odwiedzony został przez 876 700 unikalnych użytkowników.

Szkolenia prowadzone były przez pracowników Allegro oraz grono ekspertów współpracujących z platformą. W tej drugiej grupie znaleźli się m.in. Piotr Bucki (Bucki.pro), Paulina Smaszcz, Martyna Zastrożna, Kasia Wągrowska (ograniczamsie.com), Artur Jabłoński, Marcin Pietraszek (Bossblog) i Krzysztof Gałężewski (Eklektika).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także